„Wiedźmin” kręci sekwencję walki z choreografem Wolfgangiem Stegemannem!

Jak informuje Redanian Intelligence, Wolfgang Stegemann jest zaangażowany w pracę nad sceną walki w drugim sezonie.

Wolfgang Stegemann to osoba, której chyba nie muszę przedstawiać zagorzałym obserwatorom Wiedźmina, jednakże gwoli ścisłości to zrobię. To absolutny fachowiec od scen akcji. Ma on w swoim CV wiele rozmaitych produkcji, przy których brał czynny udział. Nie dziwne więc, że został zatrudniony przez Netflixa do pracy przy ich jednym z obecnie największych hitów.

Oczywiście należy wspomnieć, że Wolfang pracował przy Wiedźminie już w pierwszym sezonie. Opracował on fantastyczną sekwencję walki Geralta z bandą Renfri. Scena jest dotąd uznawana za jedną z najlepszych w całym serialu, a niektórzy kuszą się stwierdzeniami, że nawet w historii seriali. Niewątpliwie są ku temu powody, ponieważ scena została przedstawiona nie dość, że efektownie, to co najważniejsze — efektywnie. A więc fani serialu z przyjemnością mogą przyjąć wiadomość, że Stegemann był widziany na planie serialu z obsadą i ekipą filmową Wiedźmina, co wskazuje na to, że będzie zaangażowany w kolejną kluczową scenę walki.

https://youtu.be/mBASUVS-9SE

Ostatnio obiegła nas zaskakująca informacja, iż do pracy na planie w Bourne Woods wraca reżyser Stephen Surijk. Przedtem sugerował, że zakończył zdjęcia do pierwszego i drugiego odcinka i następnie miałby się zająć postprodukcją. Wydaje się jednak, że nie wszystko zostało dokończone i Surijk wraz z Lauren Hissrich postanowili ponownie nakręcić niektóre sceny.

A więc teraz, gdy mamy informację, że na planie znajduje się Stegemann oraz kilku ważnych członków obsady, możemy troszkę pospekulować. Redanian Intelligence sądzi, że kręcona scena przez Surijka, będzie miała miejsce w zrujnowanej fortecy Kaer Morhen (i prawdopodobnie w pobliskim lesie).

Rzeczą niepodważalną jest oczywiście to, że w tej scenie występuje niezawodny Geralt z Rivii, ale być może nie jest jedynym wiedźminem uczestniczącym w walce. Oprócz Cavilla na miejscu znajduje się Basil Eidenbenz (Eskel). Całkiem prawdopodobne, że Freya Allan (Ciri), Paul Buillion (Lambert), Kim Bodnia (Vesemir) i Yasen Atour (Coën) również byli na miejscu, ponieważ byli zaangażowani w scenę walki, która została sfilmowana w sierpniu. Możemy się także spodziewać innych postaci, które Netflix wprowadził na potrzeby serialu. Kwestią otwartą pozostaje jedynie to, z kim mogą walczyć. Fani spekulowali, że może być to walka z niezwykle groźnym potworem, ale na chwilę obecną, ciężko cokolwiek powiedzieć.

Tak się składa, że Stephen Surijk nie jest jedynym reżyserem, który obecnie pracuje w Bourne Woods. Ekipa Wiedźmina najprawdopodobniej filmuje sceny do kilku odcinków z tej lokalizacji, w tym scen reżyserowanych przez Louise Hooper oraz Sarah O’Gorman. Jedna ze scen może dotyczyć Yennefer, która też została zauważona przez lokalnych obserwatorów. Ponadto trwają zdjęcia, w których uczestniczy Tom Canton (Filavandrel), który zamieścił oto taki wpis na swoim profilu.

Podsumowując — powrót Wolfganga Stegemanna jest dobrą informacją dla entuzjastów Wiedźmina. Nie ma wątpliwości, że obecnie kręcone są epickie sekwencje walk, które zobaczymy w jednym z pierwszych odcinków drugiego sezonu. Postać Wolfganga zapewnia stałą jakość i pewność, że nie musimy się martwić o stan choreografii walk.

Premiera drugiego sezonu Wiedźmina nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Planowana jest na drugą połowę 2021 roku. Zdjęcia do nowego sezonu mają potrwać do lutego.

0
Would love your thoughts, please comment.x