Wrzesień będzie przepełniony nowymi książkami Sci-Fi i Fantasy – Part 2

Filmy powoli wracają do kin, ale znacznie bezpieczniejszą opcją jest wybranie jednej z nowych książek zaplanowanych na wrzesień.

Oto druga część artykułu, w którym przedstawiamy wam pozycje książkowe mające ukazać się w tym miesiącu, mamy nadzieję, że coś przykuję waszą uwagę!

Data premiery: 15 września

Piranesi Susanny Clarke

Najnowsze dzieło autora Jonathana Strange’a i pana Norrela opowiada o człowieku, którego cały świat to ogromny dom w jego własnym wymiarze. Myśli, że mieszka tam sam, mając tylko jednego stałego gościa, ale wkrótce zaczyna odkrywać niepokojącą prawdę o swojej rzeczywistości.

Data premiery: 15 września

Return of the Wizard King Chad Corrie

Nowa trylogia fantasy zaczyna się od opowieści o tytułowym bohaterze i bandzie najemników, których wynajmuje, aby pomogli mu powrócić na tron po wielu wiekach spędzonych na wygnaniu.

Data premiery: 15 września

The Scapegracers Hannah Abigail Clarke

Jest lesbijką, czarownicą i najbardziej niefajnym dzieciakiem w liceum. Gdy popularne dziewczyny zaczynają interesować się magią, odkrywa, że jej nowe przyjaźnie są prawie tak samo skomplikowane, jak jej zmagania z okultyzmem.

Data premiery: 15 września

To Sleep in a Sea of Stars Christopher Paolini

Nowa epopeja sci-fi autorki Eragonu śledzi losy geodetki, która podczas eksploracji nieskolonizowanej planety natyka się na obcy artefakt; odkrycie to wkrótce zmusza ją do przeżycia pierwszego, absolutnie przerażającego kontaktu.

Data premiery: 15 września

Sons of War 2: Saints Nicholasa Sansbury Smitha

Druga wojna domowa w Ameryce dobiegła końca, jednak w kraju nadal panuje zamieszanie. W Los Angeles rodziny przestępcze walczą ze sobą i ze skorumpowaną policją, starając się za wszelką cenę chronić swoich.

Data premiery: 15 września

The Trials of Koli M.R. Carey

Autor postapokaliptycznej trylogii Rampart kontynuuje swoją powieść w sequelu The Book of Koli. Wygnany Koli wyrusza z bezpiecznej wioski w poszukiwaniu odkupienia w dawno utraconym mieście Londynu.

Data premiery: 15 września

The Trouble With Peace Joe Abercrombie

Kontynuacja A Little Hatred ukazuje Adua w czasach pokoju — ale mimo to nikomu nie można ufać. Niegdyś bogaci są zdeterminowani, aby odzyskać to, co stracili. Wojownicy znudzili się i są niespokojni, a politycy wciąż prowadzą wiele wojen słownych.

Data premiery: 15 września

The X-Files: The Official Archives-Cryptids, Biological Anomalies, and Parapsychic Phenomena Paula Terry’ego

Pięćdziesiąt najbardziej kultowych przypadków z archiwum The X-Files zostało poddanych głębokiej analizie, która wykorzystuje rzeczywiste rekwizyty z serialu w celu odtworzenia dokumentacji FBI Scully i Muldera.

Data premiery: 22 września

Daughters of the Wild Natalka Burian

Na farmie w wiejskich Appalachachach, niedawno owdowiała kobieta wykorzystuje nadprzyrodzone moce tajemniczej winorośli, aby odnaleźć zaginionego syna.

Data premiery: 22 września

The Doors of Eden Adrian Tchaikovsky

Najnowsza książka laureata nagrody Arthura C. Clarke’a jest o dziewczynie, która znika podczas poszukiwań potworów, by cztery lata później powrócić podczas zagadkowej sprawy, która sugeruje, że równoległy wszechświat zaczął otwierać swoje drzwi.

Data premiery: 22 września

Dracula’s Child J.S. Barnesa

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co się stało z Jonathanem i Miną Harker po tym, jak pokonali Drakulę i wrócili do Anglii? Ta książka bada ich niezbyt szczęśliwe małżeństwo, a także nową nadprzyrodzoną siłę, która wkrótce wypełznie na świat.

Data premiery: 22 września

        Hench Natalie Zina Walschots

W tej historii w duchu The Boys, kobieta, która pracuje dla superzłoczyńców w nudnej, biurowej atmosferze, zaczyna widzieć minusy życia na przylądku, gdy zostaje zraniona przez „superbohatera” a następnie zwolniona z pracy. Postanawia więc naprawić sytuację, wykorzystując swoją dobrze ugruntowaną wiedzę z zakresu marketingu i mediów społecznościowych.

Data premiery: 22 września

Kingdom of Ice and Bone Jill Criswell

Na wyspie rozdartej przez władcę o imieniu Dragon, kobieta, której żal obudził jej supermoce, ślubuje zemstę, podczas gdy jej dawna miłość, która wierzy, że nie żyje, musi udawać lojalnego Dragonmana, jeśli chce przeżyć.

Data premiery: 22 września

The Left-Handed Booksellers of London Garth Nix

W 1983 roku w Londynie dziewczyna szukająca swojego ojca zostaje uwikłana w ligę księgarzy — w rzeczywistości to magiczne istoty, a każda z nich poświęca się obserwacji mitycznych stworzeń Starego Świata, nieustannie próbujących wskoczyć do współczesnego świata.

Data premiery: 22 września

The Silvered Serpents by Roshani Chokshi

Kontynuacja The Gilded Wolves ma miejsce w dziewiętnastowiecznej Europie. Poszukiwacz skarbów Séverin wyjeżdża z Paryża do Rosji z niebezpieczną misją odnalezienia artefaktu, o którym mówi się, że posiada ogromną moc.

Data premiery: 22 września

                        Vampires Never Get Old: Tales With a Fresh Bite                   Zoraida Córdova i Natalie C. Parker

Zbiór upamiętniający ewolucję wampira, z opowieściami Samiry Ahmed, Dhonielle Clayton, Tessy Gratton, Heidi Heilig, Marka Oshiro, Rebeki Roanhorse, Laury Ruby, V. E. Schwaba i innych.

Data premiery: 22 września

White Fox Sara Faring

Dziesięć lat po zniknięciu słynnej aktorki, jej córki odkrywają pozostawiony przez nią scenariusz wypełniony wskazówkami o dziwnej wyspie, na której kiedyś mieszkała razem z rodziną. Oferuje im to nadzieję, że być może wciąż żyje.

Data premiery: 29 września

Battle Ground Jim Butcher

Czarodziej z Chicago Harry Drezno powraca w najnowszej pozycji w serii Dresden Files; tym razem staje przed Ostatnim Tytanem, złoczyńcą potężniejszym niż którykolwiek wcześniej.

Data premiery: 29 września

The Cabin on Sounder Hill Lonnie Busch

Ucieczka na pustynię, by naprawić rozpadające się małżeństwo, przybierze dziwny obrót, gdy mężczyzna zaginie, a żona zacznie śledzi go do domku po drugiej stronie góry, gdzie czeka na nią alternatywna wersja jej życia.

Data premiery: 29 września

The Constant Rabbit  Jasper Fforde

Autonomiczna powieść autora serii Thursday Next rozgrywa się w Anglii, około 2022 roku. Kraj ten jest pełen ponad miliona chodzących, mówiących, uczących się, jeżdżących samochodem, królików wielkości człowieka. Ludzie posunęli się do tego stopnia, że zagłosowali na Anty-Rabbit Party, by przejąć władzę, ale ich futrzani sąsiedzi nie pójdą na dno bez walki.

Data premiery: 29 września

Dark Star Rising Benneta R. Colesa

Załoga statku gwiezdnego HMSS Daring wyrusza pod przykrywką, aby rozbić wrogą sieć piracką prowadzoną przez enigmatyczna Dark Star. W miarę jak ich śledztwo się zacieśnia, zdają sobie sprawę, że znajduje się tam zupełnie nowy wróg, który również przygotowuje się do ataku.

Data premiery: 29 września

A Deadly Education Naomi Novik

Czarodziejka, którą każdy uważa za złą, ślubuje zemstę na popularnym wojowniczym magu, który irytująco dwukrotnie uratował jej życie.

Data premiery: 29 września

The Loop Jeremy Robert Johnson

Thriller opisywany jako „Połączenie Stranger Things z World War Z”, rozgrywać się będzie w oregońskim mieście, gdzie eksperyment biotechniczny zmieni kilku miejscowych nastolatków w mordercze potwory.

Data premiery: 29 września

The Midnight Library Matt Haig

Otrzymując wstęp do biblioteki na obrzeżach wszechświata wypełnionej nieskończoną ilością książek wytyczających nieskończoną rzeczywistość, kobieta musi dowiedzieć się, czy naprawdę pragnie wiedzieć, co mogłoby być — czy też powinna zmierzyć się z decyzjami, które podjęła zamiast tego.

Data premiery: 29 września

Mutation Michaela McBride’a

Starożytny wirus o zdolności do zmiany fizjologii zostaje odkryty tuż po tym, jak nowy gatunek znany jako Subject Z zaczyna szybko ewoluować w amazońskich lasach deszczowych. Czy naukowcy z Jednostki 51 zdołają rozszyfrować związek, zanim pojawi się nowa dominująca rasa, która rzuci wyzwanie ludzkości?

Data premiery: 29 września

A Neon Darkness Lauren Shippen

Druga książka autorki zainspirowana jej podcastem Bright Sessions ukazuje nowego członka zespołu Unusuals: Roberta, który niechętnie panuje nad swoją umiejętnością nakłaniania ludzi do robienia tego, czego chce. Nawet jeśli oznacza to narażanie swojego miejsca w pierwszej społeczności, do której pragnie należeć.

 

Pamiętajcie, że książki przedstawione powyżej to zapowiedzi amerykańskie! Niestety jeszcze nie wiemy, czy owe pozycje pojawią się w Polsce.

Czy któraś z nich przykuła waszą uwagę? Jeśli tak, napiszcie w komentarzach, czy chcielibyście, aby pojawiła się w naszym kraju.

0
Would love your thoughts, please comment.x