Wrzesień pełen nowości! Co od września czeka na nas na Netflixie?

Dopiero połowa sierpnia, a lista nadchodzących we wrześniu premier rośnie! Pojawiają się na niej coraz to ciekawsze propozycje.

Ostatnie lata upłynęły głównie pod znakiem produkcji w przestrzeń kosmiczną. Znalazły się tam tytułu z kategorii sci-fi, ale znalazły się też seriale i filmy, które opowiadały o zmaganiach astronautów. Sam Netflix odpowiada za kilka produkcji w tej tematyce, a do tego grona dołączy serial Rozłąka, choć w wersji angielskiej nazwa brzmi Away.

Serial porusza tematykę pierwszego lotu załogowego na Marsa. Przewodzi niemu Emma Green (Hilary Swank), której autorytet jest podważany przez część załogi. Tutaj jej problemy nie mają końca, ponieważ dzięki ciągłemu kontaktowi z Ziemią, ma przed sobą również wyzwania w roli żony, jak i matki. Opis przedstawiony przez Netflixa:

Rozłąka to opowieść o tym, że czasami, aby sięgnąć gwiazd, trzeba zapomnieć o życiu

jest bardzo obiecujący. Serial ma premierę 4 września.

Rozłąka to nie jedyna produkcja mająca premierę 4 września. Tego samego dnia na Netflixie pojawi się nowy film Może pora z tym skończyć (ang. I’m Thinking of Ending Things). Film powstał opierając się na powieści Iaina Reida i opowie o wizycie bezimiennej bohaterki, która odbywa wizytę u rodziców jej chłopaka. Wyzwaniem jest rozstanie z nim, przez co wplątuje się w jeszcze bardziej pokręconą sytuację. Historia jest bardzo dziwna, a przynajmniej na to wskazuje zwiastun.

Każdy na pewno kojarzy nazwisko Holmes. Na Netflixie pojawi się film z… siostrą Sherlocka i Mycrofta Homlsów, Enolą Holmes! Nie dawno zostały wydane w Polsce książki Nancy Springer (III tomy) opowiadają o losach nastoletniej Holmes. Odtwórczynią głównej roli jest Millie Bobby Brown. Nie ma jeszcze dokładnej daty, ale wiemy, że film będzie dostępny we wrześniu.

Nowy serial Netflixa Ratched powstał na podstawie filmu Lot nad kukułczym gniazdem. Opowiada on o kultowej postaci jaką jest pielęgniarka z wyżej wymienionego filmu. Oficjalny opis brzmi tak:

 W 1947 r. Mildred Ratched przyjeżdża do Północnej Kaliforni szukając zatrudnienia w szpitalu psychiatrycznym, w którym zaczęto prowadzić niepokojące eksperymenty na ludzkich umysłach. Kobieta rozpoczyna swoją przygodę jako oddana swoim obowiązkom pielęgniarka. Jednak w miarę infiltracji systemu opieki zdrowia i jego pracowników, u Mildred uzewnętrznia się od dawna tląca się w niej ciemność, ujawniająca, że człowiek nie rodzi się potworem, a staje się nim

W serialu występują takie postacie jak Sarah Paulson (jako Mildred Ratched), Cynthia Nixon (jako Gwendolyn Briggs), Judy Davis (jako siostra Betsy Bucket). Premiera ma miejsce 18 września.

We wrześniu doczekamy się także dwóch innych seriali – Julie and the Phantoms (10 września) oraz Rodzinny biznes, który wróci z 2 sezonem (11 września).

0
Would love your thoughts, please comment.x