Wszystko, co wiemy o nowym szwedzkim serialu kryminalnym „Wybaw mnie”

Picture: Deliver Me – Asp Varhos / Netfix

Ekscytujący, nowy szwedzki thriller Wybaw mnie, trafi do serwisu Netflix jakoś w 2024 roku. Obecnie trwają zdjęcia, a z artykułu dowiecie się wszystkiego, co chcecie o nim wiedzieć.

Produkcja to nadchodząca szwedzka seria thrillerów Netflix Original, napisana przez Alexa Haridiego i wyreżyserowana przez Annę Zackrisson. To adaptacją powieści o tym samym tytule autorstwa Malin Persson Giolito. Amanda Högberg jest także jedną ze scenarzystów serialu.

Dyrektor Anna Zackrisson powiedziała o projekcie co następuje:

To dynamiczna mieszanka nowych talentów i doświadczonych aktorów. Rozpoczęliśmy zdjęcia dwa tygodnie temu i jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich aktorów. Są potężni i nieustraszeni w przedstawianiu tej wrażliwej historii. Cieszę się, że mogę wyruszyć z nimi w tę podróż.

Producentami są Sofia Lindberg, Frida Asp i Fatima Varhos. Za produkcję serialu odpowiada sztokholmskie studio produkcyjne Asp Varhos.

Twórcy nie ogłosili jeszcze oficjalnej daty premiery. Możemy jednak potwierdzić, że program pojawi się w serwisie streamingowym w 2024 roku.

Streszczenie serialu pochodzi ze strony Netflix:

Śnieg pada miękko na opustoszały plac zabaw. Czternastoletni chłopiec leży twarzą w dół przed zestawem huśtawek, a jego życie wypływa z ziejącej rany w głowie. Za nim stoi jego najlepszy przyjaciel z ciepłym pistoletem w drżącej dłoni. Kiedy dzieci popełniają straszne zbrodnie, kto ponosi za nie odpowiedzialność? I co to robi z nami wszystkimi, gdy pozwalamy sobie postrzegać dzieci jako potwory? W centrum tej przejmującej historii znajdują się zagubione dzieci: te, których nie udaje nam się złapać, zanim wpadną między szczeliny – czy to z powodu zaniedbania, ubóstwa czy alienacji społecznej. Samotne matki, sklep spożywczy na rynku, lokalny policjant – nikt nie pozostaje nietknięty w społeczeństwie, w którym eskalacja przemocy przejmuje walczące społeczności na obrzeżach.

Ardalan Esmaili wcieli się w rolę Farida. Zagrał on ostatnio w duńskim oryginalnym filmie Netflixa Piękne życie, gdzie wcielił się w rolę Patricka. Poza serwisem znany jest z występów w thrillerze romantycznym Zaklinacz i serialu sensacyjnym Szara strefa.

Yusra Warsama gra rolę Leili. Jest to jej pierwsza rola w produkcji Netflixa. Najbardziej znana jest z roli doktor Nadii w serialu Hulu Castle Rock, Nafulii w brytyjskim dramacie wojennym Nasza dziewczyna oraz Lauren Dalby w Ostatnie dni na Marsie.

Mahmut Savakci gra rolę Nagłego. Mężczyzna zadebiutuje w serwisie Netflix w opisywanym serialu. Jego najbardziej rozpoznawalne role to Isak w Top Dog, Abdulkarim w Easy money i Dragan Stanovic w Torpederna.

Ane Dahl Torp gra rolę Jill. Wybaw mnie będzie dla niej debiutem w streamingu Netflixa. Kobieta znana jest z ról w filmach takich jak The Wave, Cold Lunch i Pedersen: High-School Teacher.

Pozostali członkowie obsady:

Henrik Norlén jako Teo
Jhullian Carlsson jako Livvakt
Solomon Njie jako Mehdi
Olle Strand jako Dogge
Yasir Hassan jako Billy

Doniesiono, że zdjęcia rozpoczęły się w lutym 2023 roku.

Filmowanie odbywa się w różnych miejscach w stolicy Szwecji, Sztokholmie.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x