Wszystko co wiemy o serialowej Triss Merigold. Anna Shaffer.

Anna Shaffer znana z roli Romildy Vane w Harrym Poterze w 2019 roku dostała rolę Triss Merigold w serialu „Wiedźmin” od Netflixa.

Co wiemy o samej aktorce i jej roli w serialu? Z jaką opinią fanów spotkała się Anna?

Anna Shaffer a Triss Merigold.

Anna urodziła się 15 maja 1992 roku. Ma 28 lat i pochodzi z Wielkiej Brytanii. Aktorka ma 170 centymetrów wzrostu oraz kształciła się w Camden School For Girls. Anna ma lekko ciemniejszą karnację, bujne, ciemne loki, piwne oczy i twarz pełną piegów. Prywatnie jest energiczną i przemiłą kobietą w związku.

Triss Merigold to postać fikcyjna. Została stworzona przez Andrzeja Sapkowskiego na potrzeby książek z serii Wiedźmin. Czarodziejka znana była ze swoich długich, pięknych, kasztanowych włosów. Posiadała delikatne piegi, niebieskie oczy i pełne różane usta. Triss pochodziła z Temerii, gdzie była doradczynią króla Foltesta.

Po rozwiązaniu Królewskiej Rady Temerii, której była członkinią, dołączyła do loży czarodziejek. Brała udział w bitwie o wzgórze Sodden. Po pogromie w Rivii została okrzyknięta Nieulękłą, a po polowaniach na czarownice stała się doradczynią króla Tankreda z KoviruTriss była sympatyczną, zadziorną i bardzo uzdolnioną czarodziejką.

Opinia fanów.

Jak widać, obie kobiety różnią się od siebie. Wizja Triss Merigold od Netflixa gryzie się z wizją Andrzeja Sapkowskiego oraz CD Projekt Red (autorów gry Wiedźmin, Wiedźmin 2 Zabójcy królów, Wiedźmin 3 Dziki Gon). Czy jest to takie złe? Może jest to ciekawy powiew świeżości w tym uniwersum? Większość fanów wiedźmińskiego uniwersum twierdzi inaczej. Wypowiadają się w nieprzyjemny sposób o samej aktorce, w większości nie bacząc na to, że nie tylko ona odpowiada za ten zły obraz Triss Merigold. Wielu internautów narzeka również na wygląd Anny Shaffer. Jej naturalna uroda bardzo odbiega od tego, co czytamy w książkach lub widzimy w grach z Wiedźmińskiego uniwersum. Jednak jak wiemy, serial jest inspirowany książkami, nie grami co automatycznie eliminuje nam wizję rudowłosej Triss. Można założyć, że Anna idealnie wpasowała się w wizję książkowej Merigold twórców serialu.

0
Would love your thoughts, please comment.x