Zakazane uczucie, czyli recenzja filmu „Miłość w trudnych czasach”

Miłość w trudnych czasach (2018) kinohd24

Akcja „Where Hands Touch” rozgrywa się w 1944 roku, główną bohaterką opowieści jest piętnastoletnia Leyna (Amandla Stenberg). Dziewczyna jest córką Niemki i czarnoskórego ojca, pochodzącego z Afryki.

Ze względu na swoją rasę dziewczyna z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc w nazistowskim Berlinie. Pewnego razu poznaje niejakiego Lutza (George McKey), z którym szybko znajduje wspólny język i nawiązuje romans. Szczęściu pary zagraża ojciec chłopaka, który jest wysoko postawionym oficerem SS.

Premiera filmu odbyła się 14 września 2018 roku podczas festiwalu filmowego w Toronto. Po jakby nie patrząc, długim czasie od jego premiery, wydaje mi się, iż nie jest doceniany na tyle, jak bardzo powinien.

Sama reżyserka przyznaje, że tym filmem chciała pokazać realia II wojny światowej i tego, że ciemnoskórzy również byli prześladowani. Umożliwiła jej to Amandla Stenberg, która wcieliła się w główną bohaterkę. Dziewczyna miała za zadanie ukazać sytuację w latach 1939-1945 osób innej narodowości niż Niemieckiej, chociaż takie przypadki też występowały.

Film pokazuje to, ile jesteśmy w stanie poświęcić dla miłości. Jak nawzajem próbujemy się ochronić. Nie widzimy nic poza naszą drugą połówką. Nie dostrzegamy różnic ani wad. Lutz jest przykładem troskliwego, opiekuńczego obywatela Niemiec. Szkoli on młodych Niemców na żołnierzy pełnych honoru.

Produkcja, według mnie, powinna być bardziej rozchwytywana i upubliczniana, niż dotychczas. Każdy znajdzie coś dla siebie; motyw miłości, wojny czy też ostatnio „popularnego” tematu, jakim są obozy koncentracyjne.

Jak dla mnie film ten jest nietuzinkowy, co czyni go takim małym arcydziełem. Wszystko do siebie pasuje i można powiedzieć, że jest dopięte na ostatni guzik. Zgaduję, iż film o takiej tematyce był ciężki do zrealizowania, lecz cała obsada i ekipa wykazała się najwyższym zaangażowaniem i dali z siebie wszystko. Oby więcej takich produkcji!

Z całego serduszka polecam pooglądanie tego filmu, chociażby z nudów, a na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
0
Would love your thoughts, please comment.x