Zakazany odcinek o przygodach przyjaznej gąbki znów dostępny!

by: Nickelodeon

Odcinek został wycofany ze streamingu i dystrybucji w 2018 roku.

Ahoj kamraci i coraz starsi fani Spongeboba Kanciastoportego! Wygląda na to, że kawałek waszego dzieciństwa wraca do streamingu. Dokładnie tak, kontrowersyjny odcinek, zatytułowany Skorupiak w średnim wieku, jest ponownie do obejrzenia po tym, jak został zbanowany w 2018 roku i usunięty z katalogu streamingowego Nickelodeon. Na Amazon Prime Video również nie można było go kupić.

Powrót tego odcinka jest wręcz tematycznie odpowiedni, bo został pierwotnie wyemitowany dwadzieścia lat temu, konkretnie 24 stycznia 2003 roku. Tak, to już dwie dekady temu. Był regularnie puszczany przez piętnaście lat w stosunkowo niezakłócony sposób. Jednak w 2018 roku, zaprzestano tego z powodu nieodpowiednich treści.

Odcinek koncentruje się na przenikliwej postaci pana Kraba, właściciela Tłustego Kraba i szefa sympatycznej gąbki. Rozpoczyna się, gdy pan Krab budzi się, z zaschniętymi oczami, na dźwięk dulcetowych tonów radiowych, które mówią mu, jak bardzo jest stary. Spędza dzień, czując się trochę przybity, do czasu, gdy nie natknie się na Spongeboba i Patryka planujących całkiem ekscytujący wieczór. Chcąc odzyskać wigor, skorupiak przyłącza się do nich. Niestety, odkrywa, że jego dwaj nowi towarzysze są nieco bardziej bezpośredni, niż by chciał.

Kiedy już ma zamiar zrezygnować z próby odzyskania równowagi, bohaterowie zwabiają go obietnicą „nalotu na majtkeczki”. Następnie trójka przyjaciół zakrada się do domu i przegląda kobiecą bieliznę. Kobieta, do której ubrania należą, okazuje się być mamą pana Kraba, a on sam zostaje natychmiast wysłany do swojego pokoju za karę. Ostatecznie sprawia to, że mężczyzna znów czuje się młody.

Kontrowersyjnym aspektem omawianego odcinka jest wspomniany „nalot”, który, obiektywnie rzecz biorąc, jest dość dziwnym tematem programu dla dzieci. Zakradanie się do domu nieświadomej kobiety w celu przejrzenia jej osobistej własności to przecież przestępstwo. Biorąc jednak pod uwagę żartobliwy ton serialu, temat wydaje się bardziej humorystyczny niż groźny, a pan Krab zostaje szybko upokorzony faktem, że bielizna, którą przeglądał, należały do jego matki.

Skorupiak w średnim wieku jest już dostępny do obejrzenia na Paramount +.

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x