„Zwariowane melodie” – HBO Max cenzuruje znane kreskówki!

Znane kreskówki będą cenzurowane! Kto i dlaczego podjął taką decyzję? Przekonajcie się sami!

Jest to reakcja na rosnącą liczbę przestępstw z użyciem broni palnej oraz strzelanin, które mają miejsce w USA. Co ciekawe, w Looney Tunes na HBO Max nie zobaczymy pistoletów, ale już każda inna broń będzie dozwolona.

Trudno nie zrozumieć czym ta decyzja jest podyktowana i nie znaleźć w niej dobrych intencji. Mówimy tu przecież o kreskówkach z Królikiem Bugsem, Kaczorem Daffym, Elmerem Fuddem i całą resztą zwariowanej zgrai kultowych animków, na których wychowuje się już kolejne pokolenie. Tym, co wyróżniało Looney Tunes na tle kreskówek Disneya, było właśnie to „zwariowanie” – bohaterowie ganiali się z laskami dynamitów, bazookami, laserami, przejeżdżali się ogromnymi walcami i zrzucali sobie na głowy kowadła. Było bardzo ciekawie!

Wszystko to nawiązuje do obecnej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Pewnie o tym słyszeliście!

Z amerykańskiego kotła zaczyna powoli kipieć wrzątek frustracji wymieszanej z nieuzasadnioną przemocą i podskórnym rasizmem. Od wojen gangów, po napady na sklepy i – najbardziej niepokojące – nadużywanie broni i przemocy przez samą policję, czyli tych, którzy powinni chronić ludzi. Wprawdzie obecne zamieszki w USA spowodowane śmiercią George’a Floyda nie mają nic wspólnego z użyciem broni palnej przez policję, to jednak sygnał od HBO Max jest jasny – nie chcemy promować w żadnej formie broni palnej. Tym bardziej w kreskówce, która jest najchętniej oglądanym programem na całej platformie.

Skoro zabraniamy broni, to czemu pozwalamy na to, by animki z Looney Tunes nadal używały kos, materiałów wybuchowych, tasaków, wyrzutni rakiet i tym podobnych? Mówimy przecież o bajce dla dzieci, więc wiemy, że wszystko jest w niej umowne. No właśnie dlaczego? Co o tym sądzicie?

Wydaje mi się, że lepszym pomysłem byłoby przebranżowanie Elmera Fudda, zamiast zabierać mu broń. HBO Max sądzi, że zabranie mu broni załatwi problem, co z tego, że od teraz będzie chciał upolować i zabić kłólika za pomocą kosy czy czołgu – ważne, że nie używa do tego broni palnej. To dla mnie troszkę nie ma sensu, ale decyzja już zapadła. A Wy co o tym wszystkim sądzicie? Podjęli dobrą decyzję?

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x