5 świetnych seriali kryminalnych na dłuższe wieczory.

Jeżeli szukasz dobrych seriali kryminalnych na długie wieczory, lub szukasz czegoś, co zajmie Tobie głowę przez następne kilka godzin – jesteś w dobrym miejscu. Wszystkie poniższe pozycje są pełne emocji, zwrotów akcji, oraz – co w mojej opinii dość istotne – bardzo dobrze nakręcone.

 

The Sinner

To skończony serial, który ma cztery sezony. Każdy z nich opowiada nową historię i przedstawia kolejnych bohaterów, dlatego nie musisz oglądać ich w narzuconej kolejności. Możesz wybrać sezon, który wydaje Ci się najbardziej interesujący i nie przejmować się spojlerami. Przydatna sprawa!

Warto dodać, że detektyw, Harry Ambrose jak i sam serial, skupia się mocniej na motywach zbrodni, niż na samym procesie ich dokonywania. Oglądanie jest jednoznaczne z ciągłym zadawaniem pytania ale dlaczego?

Pierwszy sezon skupia się na historii Cory. Młoda matka z bliżej niewyjaśnionych przyczyn dokonuje zbrodni. Jednak prawdziwa tajemnica jest ukryta w utraconych wspomnieniach kobiety.

Brooklyn 9-9

A może szukacie klasyka? Proponuję świetny sitcom z wątkiem kryminalnym i dobrze napisanymi postaciami. W dodatku – wcale nie potrzebujesz długiego wieczoru! Odcinki trwają około dwudzieścia minut, dlatego możesz je obejrzeć nawet w przerwie na przekąskę.

Serial przedstawia grupę błyskotliwych policjantów, którzy mają ogromny problem z dyscypliną. Sytuacja ulega zmianie, kiedy zjawia się nowy kapitan. Ray Holt przybywa na posterunek aby zaprowadzić porządek. Tym samym sprawia problem Jake’owi Peralcie. Dotychczas wszystko uchodziło mu na sucho, ponieważ zawsze utrzymuje wysoką liczbę aresztowań. Postaci jest jednak znacznie więcej, a każda wprowadza coś innego do historii. Do codziennych starć między bohaterami dochodzą sprawy kryminalne i voilà. Doskonały sposób na rozluźnienie.

Znaki

To polski serial kryminalny, którego akcja dzieje się w Górach Sowich. Wiele lat przed akcją serialu ginie tam studentka, sprawa nigdy nie została wyjaśniona. Kiedy do miasteczka przyjeżdża komisarz Trela, ma miejsce kolejna zbrodnia. Zanim jednak mężczyzna będzie mieć szansę na rozwiązanie zagadki, musi przełamać zmowę milczenia.

Uważam, że to naprawdę niedoceniony serial, który zasługuje na więcej uwagi. Oczywiście, ma również swoje minusy – nagranie dźwiękowe to momentami prawdziwy trening dla uszu. Dlatego polecam włączenie napisów. Pomimo tego drobnego poświęcenia, seria jest warta obejrzenia.

Criminal Minds (Zabójcze umysły)

Jeżeli uwielbiasz długie seriale, które nie skończą się po jednym weekendzie, jest to pozycja dla Ciebie. Szesnaście sezonów dotyczących Jednostki Analiz Behawioralnych. Działa w celu schwytania najgroźniejszych przestępców. Warto dodać, że seria zawiera wiele realistycznych i brutalnych scen zbrodni, dlatego nie będzie to produkcja dla każdego. Niektóre odcinki są napisane na podstawie prawdziwych wydarzeń. Analogicznie do pierwszego przykładu: ważnym elementem jest sam proces dokonywania zbrodni oraz psychologia.

Kasztanowy ludzik

Serial został stworzony na podstawie książki duńskiego pisarza i scenarzysty Sørena Sveistrupa. Akcja rozgrywa się na spokojnych przedmieściach Kopenhagi. Ład zostaje zakłócony przez tajemniczą zbrodnię. Policja odnajduje na placu zabaw ciało brutalnie zamordowanej kobiety, a niedaleko niej znajduje się kasztanowy ludzik. Ten sam symbol towarzyszy policji aż do samego końca, kiedy z szafy zaczynają wychodzić nierozwiązane sprawy sprzed lat.

Ze względu na tak wielkie zróżnicowanie seriali kryminalnych mam nadzieję, że każdy z Was znalazł sobie rozrywkę na umilenie wieczorów.

0
Would love your thoughts, please comment.x