Anya Chalotra. Co wiemy o serialowej Yennefer z Vengerbergu?

Anya Chalotra to 23-letnia aktorka, która grała epizodyczną rolę w serialu Wanderlust oraz grała w teatrze w 2019 roku, dostała rolę Yennefer z Vengerbergu w serialu Wiedźmin. Co wiemy o tej młodej aktorce? Jak bardzo różni się od postaci, którą odgrywa? Co sądzą o niej fani wiedźmińskiego uniwersum?

Anya Chalotra a Yennefer z Vengerbergu.

Anya jest Angielką. Urodziła się w Wolverhampton 21 lipca 1996 roku. Rodzice aktorki pochodzą z Indii, to właśnie dzięki nim Anya posiada taką interesującą urodę. Po ukończeniu szkoły kontynuowała naukę w London Academy of Music and DramaticAnya niechętnie dzieli się swoim życiem prywatnym w social mediach. Na Instagramie pojawia się mało zdjęć, ale i tak Chalotra zgromadziła na nim wielu obserwujących. Jest to zrozumiałe, powinniśmy zaakceptować wybór aktorki. Prywatnie jest miłą i zabawną kobietą. Anya chętnie udziela wywiadów co do jej roli w serialu Wiedźmin.

Wypowiedź Anyi Chalotry o trudnościach grania Yennefer w  czasie młodości.

„Nie zniosłabym implantów. Nie było to też CGI, tylko sztuczna proteza garbu z sylikonu, którą miałam przyklejoną klejem do pleców. Nosiłam również ochraniacz na zęby , żeby pokazać nieprawidłowo ułożoną szczękę. Okropnie pociłam się w tym kostiumie. Klej wymieszany z potem zaczynał strasznie śmierdzieć. Ciągle martwiłam się , że ludzie pomyślą, że to ja źle pachnę. Była to wina protezy. To był mój największy problem, jednak wyzwaniem okazało się też granie osoby zdeformowanej , nigdy wcześniej tego nie robiłam. Musiałam wybrać sposób poruszania się i mówienia już pierwszego dnia produkcji, a potem trzymać się go do końca scen. Dobrze pamiętam ten moment, nie wiedziałam co robić. Finalnie jednak protezy bardzo pomogły mojemu występowi.” Wywiad dla Rozrywka.blog.

Yennefer z Vengerbergu to potężna czarodziejka, członkini loży czarodziejek, a prywatnie kochanka Geralta z Rivii i przybrana matka CiriYennefer to postać fikcyjna wymyślona na potrzeby książek z serii Wiedźmin napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego. Urodziła się w czasie Belleteyn 1173 roku. Pochodzi z Aedirn, dokładniej miasta Vengerberg, które zamieszkuje. Czarodziejka jest kwarteronką. Oznacza to, że jej dziadek, lub babcia byli elfami. Yennefer ma czarne, kręcone włosy sięgające ramion, ostre rysy twarzy, zimne fioletowe oczy, oraz alabastrową karnację. Czarodziejka ma zadziorny charakter i cięty język. Jednak dla osób, które zna, kocha, z którymi się przyjaźni jest bardzo opiekuńcza i miła. Na szyi nosi swój amulet, obsydianową gwiazdę. Ubiera się wyłącznie w czerń i biel. Yennefer rozpyla na sobie i swoich rzeczach perfumy o pięknym zapachu bzu i agrestu.

Jak widać, obie kobiety dość mocno się od siebie różnią. Zobaczmy, jednak jak fani wiedźmińskiego uniwersum ocenili grę aktorską Anyi Chalotry w roli Yennefer.

Na początku, kiedy Anya Chalotra dostała rolę Yennefer, wielu internatów negatywnie komentowało wybór Netflixa. Jednak kiedy serial został opublikowany na platformie, wiele osób zmieniło swoje zdanie. Fani oceniali Anye przez jej wygląd niepasujący do książkowego opisu Yennefer. Jednak gra aktorska kobiety nadrobiła małe braki. Dzięki temu Anya Chalotra została przez wielu oceniona jako jedna z najlepszych aktorek w serialu.

Moim zdaniem Anya zagrała Yennefer najlepiej jak mogła i wyszło jej to świetnie. Do książkowej czarodziejki żywię wielką sympatię.

Salem.

0
Would love your thoughts, please comment.x