„Arcane”, czyli wszystko, co do tej pory wiemy o przyszłości serialu „League of Legends” [możliwe spojlery]

Hitowy serial animowany Arcane zaskoczył świat. Oparty na popularnej grze Riot na PC League of Legends, miał potencjał, aby okazać się równie wielką klapą jak film Warcraft (na podstawie również popularnej gry World of Warcraft). Jednak w przeciwieństwie do do tej drugiej produkcji, uzyskał pozytywne opinie. Czy będzie kontynuacja?

Arcane zdecydowanie zyskał więcej pozytywnych ocen w serwisie Rotten Tomatoes niż Warcraft, a do tego miał aż 9 nominacji do nagrody Annie w roku 2022 i przez tygodnie utrzymywał się na szczycie listy najczęściej oglądanych anglojęzycznych seriali Netflix, zarówno animowanych, jak i nie.

Sukces ten można przypisać młodym pisarzom Christianowi Linke i Alexowi Lee (obaj to członkowie zespołu kreatywnego Riot). Co więcej, skorzystali z usług Studio Fortiche, znanego z tego, że nie pozwalają, aby presja wpływała na jakość pracy. Ich styl przypominający obrazy olejne, wyniósł animację 2D na zupełnie nowy poziom oraz stworzył poruszające dzieło sztuki, jakim jest Arcane. Dodajmy do tego porywającą piosenkę przewodnią w wykonaniu Imagine Dragons, a otrzymamy jeden z najbardziej udanych występów w 2021 roku.

Nic dziwnego, że wieczorem, gdy zakończył się sezon pierwszy, Riot potwierdził, że będzie sezon drugi. Zatem… czego możemy się spodziewać?

Co się wydarzyło w pierwszym sezonie Arcane?

Serial to opowieść o dwóch miastach; mamy tutaj bogate, utopijne Piltover i obskurne, podziemne miasto Zaun. Oddzielone rzeką Pilt, połączone jedynie mostami. Oba wielokrotnie ścierają się ze sobą, podczas gdy Zaunici na co dzień walczą o przetrwanie, to zamożni obywatele Piltover skupiają swoje wysiłki na innowacjach, pod przewodnictwem radnego Mela Medardy. Głównymi bohaterami są siostry, starsza imieniem Vi (w tej roli Hailee Steinfield) oraz młodsza Powder (Ella Purnell), których rodzice zostali zabici przez policję podczas zamieszek. Zostały przygarnięte przez życzliwego, tęgiego barmana, boksera – Vandera.

Kiedy ich opiekun zostaje schwytany przez zaunickiego władcę przestępczości Silco, postanawiają mu pomóc. Niestety, podczas niefortunnej misji, gdy młoda Powder próbuje pomóc, przypadkowo zabija Vandera i dwóch jej przyjaciół. To rozdziela siostry na lata i kieruje je na zupełnie różne ścieżki. Powder przybiera imię Jinx  i dołącza do Silco jako jego przybrana córka. Vi natomiast zawiera nieoczekiwany sojusz z funkcjonariuszką policji Piltover, Caitlyn (Katie Leung). W międzyczasie młody wynalazca imieniem Jayce (Kevin Alejandro) zyskuje sławę w polityce dzięki niebezpiecznej sztuce łączenia magii i technologii.

Kiedy zostanie wydany drugi sezon Arcane?

Serial będzie transmitowany na platformie Netflix. Wiemy jednak, że nie nastąpi to w najbliższym czasie. Prace nad pierwszym sezonem trwały sześć lat, a z oficjalnego konta Arcane na Twitterze wiemy, że sezon 2. na pewno jest „w produkcji” dopiero od listopada 2021 roku. Jednakże ogłoszono, że długo oczekiwany serial ma szanse powrócić pod koniec 2024 roku.

Globalna prezes Riot ds. rozrywki, Shauna Spenley, ujawniła, że ​​Arcane to nie jedyna historia, którą planują realizować we współpracy ze Studio Fortiche. Nie jest to zbyt zaskakujące; w League of Legends jest 158 ​​bohaterów, a ich liczba stale rośnie, wielu z nich ma również przeplatające się historie. Wspomniała także o potencjale projektów aktorskich, więc cokolwiek wymyślą dalej, wiemy, że będzie to duże, odważne i niesamowite.

Kto znajduje się na liście obsady drugiego sezonu Arcane?

Większość podstawowej obsady pierwszej części powróci, w tym także Jason Spisak jako Silco. Nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób tego dokona. Co prawda wiele wskazuje na to, że zostanie on kolejnym głosem w głowie Jinx. Możemy być za to całkowicie pewni, że zobaczymy Hailee Steinfeld jako Vi, Ellę Purnell jako Powder/Jinx, Kevina Alejandro jako Jayce Talis, Katie Leung jako Caitlyn Kiramman, Harry Lloyd jako Viktor, Toks Olagundoye jako Mel Medarda, Reed Shannon jako Ekko i Mick Wingert jako Heimerdinger.

Czego możemy się spodziewać po drugim sezonie Arcane?

Animacja zakończyła się ujęciem załamanej emocjonalnie Jinx wystrzeliwującej rakietę w stronę sali rady. Możemy jedynie zakładać, biorąc pod uwagę, że pierwszy sezon nie przyniósł żadnych ciosów, że zobaczymy tutaj kilka zgonów.

Wiemy, że Vi wraz z Caitlyn żyją i są razem. Możemy sobie tylko wyobrazić, dokąd zmierza ich związek oraz co dzieje się z Jinx, która nie była zadowolona z takiego obrotu sprawy.

Viktor wrócił do swoich undergroundowych korzeni i znalazł się w towarzystwie szalonego naukowca Singeda, który jak możemy założyć, w nadchodzącym sezonie zyska więcej uwagi. Każdy, kto jest zaznajomiony z historią gier, wie, że Viktor stanie się jeszcze potężniejszy, nasycony magią. Możemy tylko czekać (niecierpliwie), aby zobaczyć, jak scenarzyści ułożyli resztę jego historii.

Fani również mają swoją własną teorię: choć na razie mamy tylko zwiastun, to są przekonani, że w tle słychać bicie serca Warwicka. Jest to jedno z dzieł Singeda, humanoidalny wilk. Wielu fanów jest przekonanych, biorąc pod uwagę jego już sprawdzone umiejętności, że ​​Singed używał Vandera jako swojej podstawy dla tego stworzenia.

Niektórzy mogli również zauważyć, że bohater patrzy na zdjęcie młodej dziewczyny, która jest podobna do postaci z gry, Orianny, kobiety nakręcanej zegarkiem w League of Legends. Wymagałoby to jednak pewnych manipulacji ze strony Riot przy ekspansywnej historii gry (ale robili to już wcześniej).

Czy musisz grać w League of Legends, aby oglądać Arcane?

Nie! Pomimo tego, że scenarzysta Christian Linke określił serial jako „list miłosny” do społeczności LoL’a, Arcane to niesamowita seria stanowiąca samodzielny byt. Nie musisz posiadać żadnej wcześniejszej wiedzy, aby cieszyć się animacją tak samo jak gracz League of Legends. Tak naprawdę, jeśli pozwolisz, by rozwój postaci zaskoczył Cię tak bardzo, jak to możliwe, możesz nawet zyskać lepsze wrażenia z serialu jako całości.

Czekacie niecierpliwie na sezon drugi? Też nie możecie się doczekać? Ja na pewno…

 

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x