,,Berlin” – uniwersum ,,Domu z papieru” powróci już w grudniu!

Berlin, ceniony i uwielbiany przez widzów bohater Domu z papieru, powróci już w grudniu 2023 roku w solowym serialu!

Z materiałów prasowych wynika:

Tylko dwie rzeczy mogą rozjaśnić ponury dzień. Pierwszą jest miłość, drugą – kradzież wielkiej fortuny. To one sprawiają, że Berlin przeżywa swoje najlepsze lata – czasy, w których nie wie jeszcze o swojej chorobie i nie dał się uwięzić jak szczur w hiszpańskiej Mennicy. To właśnie wtedy zaczyna przygotowywać jeden ze swoich najbardziej niezwykłych skoków: chce sprawić, by klejnoty warte 44 miliony zniknęły jak za dotknięciem magicznej różdżki. Aby tego dokonać, angażuje do pomocy jeden z trzech gangów, z którymi kiedykolwiek dokonywał napadów.

Z kolei na swoich socjal mediach Netflix następująco komentuje wypuszczoną przez siebie zapowiedź:

Powraca złodziej, który skradł nasze serca. Serial Berlin już w grudniu.

Członkowie gangu Berlina:

Keila (Michelle Jenner) – Wirtuozka inżynierii elektrycznej. Ekspertka w dziedzinie cyfrowych kodów i cyberbezpieczeństwa. Równie inteligentna i wrażliwa, co niedopasowana do otoczenia.

Damián (Tristán Ulloa) – Inżynier, fizyk i chemik. Idealna osoba do wcielenia w życie niemożliwych pomysłów Berlina, co sprawia, że są bliskimi przyjaciółmi. Z zawodu naukowiec w dziedzinie inżynierii i fizyki. W wolnych chwilach – genialny przestępca.

Cameron (Begoña Vargas) – Żywioł. Prowadzi auto i życie na pełnym gazie, nigdy nie zważając na ryzyko. Ale to nie dlatego jest w gangu. To o wiele bardziej bolesna historia…

Roi (Julio Peña Fernández) – Również ma talent, ale do otwierania zamków i trafiania do więzienia. Tak jest do czasu, gdy poznaje Berlina, staje się jego uczniem i lojalnym pomocnikiem. Razem tworzą dziwną parę.

Bruce (Joel Sánchez) – Człowiek, który potrafi obsługiwać każdy gadżet – broń, ciężkie dźwigi, lance termiczne. Wyluzowany, czarujący, o beztroskim usposobieniu. Niektórym może się wydawać, że nie ma za grosz rozumu, ale nic bardziej mylnego.

Kim jest tytułowy Berlin?

Berlin jest przyrodnim bratem mózgu napadu na mennicę – Profesora. Chory na nieuleczalną chorobę zwyrodnienia mięśni zwierza się bratu, że nie zostało mu zbyt wiele życia. Był kobieciarzem i zawodowym złodziejem, w ciągu swojego życia dopuścił się wielu napadów, a robił to, aby utrzymać wysoką jakość życia. Mimo tego udało mu się skraść serca widzów, co tylko świadczy o tym, jak świetny w swoim ,,złodziejskim” fachu był.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w październiku 2022 r. w Paryżu, a obecnie są kontynuowane w Madrycie.

Na temat Berlina pisaliśmy wcześniej tutaj:

Powstanie spin-off „Dom z papieru” poświęcony Berlinowi

0
Would love your thoughts, please comment.x