Co, gdy sprawy znacznie się komplikują? – Recenzja książki „Niewinni”

Marcel Moss powraca z trzecim tomem serii ECHO. Czy Igi przeżył? Co się wydarzyło w życiu Leny? 

Zieloną Górą wstrząsa tajemnicze porwanie 6-letniej Emilii Rajchel. Dziewczynka w nocy znika niezauważenie ze swojego pokoju. Podejrzenia detektywów koncentrują się na Bożenie, niani Emilii, która przebywała z nią pod nieobecność rodziców.

Zaraz po tym wydarzeniu media informują o zwolnieniu z więzienia niebezpiecznego pedofila Sergiusza Cieciory, którego widziano w pobliżu domu Rajchelów. Nie ma jednak żadnych śladów, które mogłyby skierować na niego podejrzenia. Gdy policyjne śledztwo utyka w martwym punkcie, rodzice Emilii udają się do agencji „ECHO”, aby detektywi pomogli odnaleźć ich córkę.

Właściciele biura – Ignacy „Igi” Sznyder i Sandra Milton – jadą do Zielonej Góry, by odkryć szokujące fakty dotyczące zaginięcia nieletniej. Czy Emilia padła ofiarą pedofila? Czy ma to związek ze zniknięciem przestępcy zamieszanego w zabójstwo kilku kobiet, zwanego „zwyrolem z Zielonej Góry”? Odpowiedzi na te pytania pozostają tajemnicą jeszcze przez długi czas.

Seria ECHO Marcela Mossa to dla mnie jedna z najlepszych kryminalnych serii, jakie w ostatnim czasie czytałem. Każda książka z tej części zaskakuje mnie swoją fabułą i niezwykle intrygującymi epizodami. Niewinni to znacznie mroczniejsza odsłona cyklu, o tematyce istotniejszej niż te, które były poruszane we wcześniejszych tomach. Na szali jest przecież los dziecka – Emilki. 

Sprawa zaginionego dziecka to tylko jedna z wielu, które pojawiają się w tej powieści. Autor po raz kolejny zmusza czytelnika do wyjścia ze strefy komfortu, opisując trudne, mroczne tematy, które potrafią wywołać dreszcze na ciele. Poza wątkiem zaginięcia dziewczynki poznajemy też losy Leny, Tamary i Ziemka, zostajemy wciągnięci w sprawę morderstw kobiet dokonanych przez „Zwyrola” oraz obserwujemy nieoczekiwany obrót w relacji Ignacego i Sandry. Każda z tych scen jest intrygująca i ma coś innego do zaoferowania. Choć na początku historie wydają się nie mieć ze sobą żadnego związku, wszystko zmienia się, gdy następuje punkt kulminacyjny i kolejne tajemnice zaczynają być ujawniane.

Co było najlepsze w książce Niewinni? Fakt, że wszystkie te wątki w końcu się ze sobą łączą i tworzą jedną, spójną historię. Moss zaskakuje mnie swoją wyobraźnią i umiejętnością łączenia poszczególnych scen, co sprawia, że każda kolejna książka jest coraz bardziej zaskakująca. Najnowsza lektura Marcela oferuje czytelnikowi dobrą fabułę, dynamiczną akcję i nie pozwala się nudzić. Z niecierpliwością wyczekuję na kolejną część serii ECHO, ponieważ na wiele pytań nie ma odpowiedzi! 

Dziękuje Wydawnictwu Filia za egzemplarz do recenzji.

Poprzednie części: TOM 1 | TOM 2 | TOM 3

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela, szczególnie uwielbiam "WandaVision", "She-Hulk" i "MoonKnight". Lubię eksplorować mało znane produkcje, których nikt nie słyszał, co pozwala mi odkrywać nowe, fascynujące światy. Ponadto, jestem pasjonatem tureckich produkcji telewizyjnych, które oferują niepowtarzalny klimat i wciągające historie.
0
Would love your thoughts, please comment.x