Co łączy Kylo Rena z Obi-Wanem Kenobim?

created by Polish

Syn Lei i Hana otrzymał imię po przyjacielu rodziny, Obi-Wanie, znanym również jako Ben Kenobi. I chociaż panowie nigdy nie mieli okazji się spotkać, to oprócz imienia, jest jeszcze jedna rzecz, która niejako ich łączy.

Porywczy członek Najwyższego Porządku, Kylo Ren (dawniej Ben Solo) różni się od Obi-Wana pod względem zachowania, poziomu umiejętności, czy filozoficznych przekonań. Obaj są za to potężnymi użytkownikami Mocy. Ten pierwszy jednak, pomimo posiadania wielu znakomitych umiejętności, ma problem z opanowaniem pewnej sztuczki umysłowej, którą tak dobrze posługiwał się Kenobi.

Obi-Wan po raz pierwszy użył jej w Nowej Nadziei przeciwko jednemu ze szturmowców. Przypuszcza się, że to właśnie on nauczył Luke’a Skywalkera tej przydatnej umiejętności. Ten z kolei próbował ją wpoić swemu siostrzeńcowi. Okazuje się, że Kylo nie zdołał jej zbytnio dobrze opanować.

W komiksie Star Wars: Age of Resistance – Kylo Ren #1, autorstwa Toma Taylora i Leonarda Kirka, podążamy za Renem, ​​który ląduje na planecie gdzie jego dziadek, Darth Vader, prowadził kiedyś wojnę. Mężczyzna udaje się do króla Kristoffa i próbuje wynegocjować jego kapitulację, zanim sytuacja przybierze nieciekawy obrót. Nie mogąc przekonać przywódcy obcych do zmiany zdania, Kylo wykonuje gest ręką, kilkukrotnie powtarzając następujące słowa:

 

Powstrzymasz swoją ekspansję i poddasz się Najwyższemu Porządkowi.

Star Wars: Age Of Resistance — Kylo Ren #1

 

Ostatecznie Ren ponosi klęskę i odbiera życie nieugiętemu królowi. Jego porażka poniekąd łączy go z Obi-Wanem w najgorszy możliwy sposób. Pokazuje bowiem, że Kylo nie radzi sobie z postrzeganiem perspektyw innych ludzi, a przez to jest on całkowicie niezdolny, aby sprawić, by inni zmienili swoje poglądy. Tymczasem Kenobi jest znacznie bardziej zestrojony z Mocą, a także z sobą (jako osobą), co sprawia, że ​​niepowodzenie Rena jest fascynującą odmianą kultowego wykorzystania tej zdolności przez Obi-Wana.

Co więcej, Kenobi miał znacznie lepszych mentorów niż Kylo, co ukształtowało go na zrównoważonego wojownika i nauczyciela, którym ostatecznie się staje. Ren natomiast nie był mężczyną, którym powinien być, kiedy próbował tej sztuczki. Możliwe też, że wyżej wymieniony obcy był akurat odporny na tak zwany mind trick, jednakże bardziej prawdopodobne wydaje się to, iż Kylo Ren po prostu nie był wystarczająco dobry, by wykonać tę konkretną sztuczkę.

Na codzień opiekunka ekspozycji w MAiE. W wolnej chwili czyta książki, ogląda filmy, gra na playstation, pije kawę. Fanka Marvela, Gwiezdnych Wojen i twenty øne piløts |-/
0
Would love your thoughts, please comment.x