Co stało się z Damonem po zakończeniu „The Vampire Diaries”?

W finałowym odcinku The Vampire Diaries, Damon i Elena dostają swoje szczęśliwe zakończenie, ale czy to naprawdę koniec? Na szczęście, dzięki Legacies wiemy, co nieco o dalszych losach Damona!

W finale The Vampire Diaries Stefan Salvatore wstrzyknął lekarstwo swojemu bratu Damonowi (Ianowi Somerhalderowi) – ale co stało się z nim później?

Ten nadprzyrodzony dramat trwał, aż osiem sezonów. W międzyczasie powstały dwa spin-offy, The Originals i Legacies. Niektóre postacie z The Vampire Diaries pojawiły się w obu z nich. Byli to między innymi Alaric Saltzman, Caroline Forbes-Salvatore, Tyler Lockwood, Jeremy Gilbert, Jo Laughlin i Matt Donovan. Mimo że Somerhalder jeszcze nie pojawił się w Legacies, ani nie odgrywał swojej postaci w The Originals. Oba seriale uraczyły nas małymi informacjami na temat życia Damona po wydarzeniach w The Vampire Diaries.

1) Co wiemy z The Vampire Diaries?

W sezonie 6, Damon wspomniał o posiadaniu baru gdzieś na północnym zachodzie, ale skoro on i Elena mieszkają obecnie w Mystic Falls, może zamiast tego otworzył lokalną knajpę.

Elena jasno powiedziała, czego chce. Nie jest to Tribeca. Nowy Jork jest zbyt zatłoczony.
Mieszkanie jest nad moim barem, a obok jest szkoła medyczna. To gdzieś na północnym zachodzie. Powiedziałbym ci, ale przecież nie chcesz wiedzieć, gdzie to jest.

  • I’ll Wed You in the Golden Summertime

Fani mogą nie pamiętać, że w odcinku 6. sezonu The Vampire Diaries, Stefan ostrzegł swojego brata, że będzie w niebezpieczeństwie, jeśli kiedykolwiek wyjdzie na jaw, że w jego żyłach płynie lekarstwo. Każdy wampir, który będzie chciał stać się człowiekiem, mógłby wypić krew Damona i zamienić go w 172-letniego trupa. Decyzja Damona i Eleny o pozostaniu w Mystic Falls może mieć coś wspólnego z ich najlepszą przyjaciółką Bonnie Bennet, która prawdopodobnie stworzyła jakiś rodzaj zaklęcia maskującego lub znalazła jakiś inny sposób, by go ochronić.

  • I Was Feeling Epic

Zakończenie serialu kręciło się wokół Katherine Pierce, która po śmierci Cade’a została władczynią Piekła. Damon postanowił poświęcić się, by upewnić się, że Katherine umrze. Jednak w ostatniej chwili Stefan wstrzyknął mu lekarstwo i zajął jego miejsce.

W ostatnich sekundach odcinka I Was Feeling Epic, Elena pisze w swoim pamiętniku, że po ukończeniu szkoły medycznej wróciła do Mystic Falls i że wraz z Damonem wiedli długie i szczęśliwe życie.

2) Co wiemy z The Originals?

W The Originals, Damon nie jest wspomniany, ale w jednym z odcinków 4 sezonu, znajduje się ujęcie szyldu, którego napis brzmi „Doktor Elena Salvatore”. To potwierdza to, co widzowie już wiedzieli o Elenie: została lekarzem i wyszła za Damona!

3) Co wiemy z Legacies?

  • There’s a World Where Your Dreams Comee True

W 10 odcinku 1 sezonu Legacies, There’s a World Where Your Dreams Comee True, kilkakrotnie pojawia się odniesienie do Damona. Jinni spełnia kilka życzeń Lizzie Saltzman tworząc przy tym alternatywne światy. W jednym z nich, Szkoła Salvatore jest w stanie ruiny i nie ma zbyt wielu funduszy ani studentów. Josie Saltzman podczas rozmowy z siostrą odpowiadając na jej pytania wspomina:

Damon Salvatore był tak hojny, jak tylko mógł, ale on i Elena mają swoje własne dzieci, którymi muszą się zająć

W tym samym odcinku, ale w innej rzeczywistości, Josie mówi, że ojciec Stefanie Salvatore dał Alaricowi zegarek. W obu scenariuszach Damon ma dzieci z Eleną, ale to może być wynikiem magii Jinni i nie zostało jeszcze potwierdzone.

  • This Christmas Was Surprisingly Violent

W odcinku 2 sezonu This Christmas Was Surprisingly Violent Lizzie opowiada Sebastianowi, że kabriolet Chevy Camaro z 1969 roku, którym jeździ, był słodkim, szesnastkowym prezentem od przyjaciela ich taty. Ten przyjaciel to Damon.

Alaric i Damon nie mieli zbyt dobrych stosunków podczas ostatniego sezonu The Vampire Diaries. Jednak wygląda na to, że się pogodzili, skoro Damon podarował Alaricowi zegarek Stefana a jego córkom swój ukochany samochód. Mimo to, nie są kumplami od picia, którymi kiedyś byli. Wygląda na to, że Damon mógł wymienić swoje efekciarskie auto na coś, czym mógłby jeździć poczciwy ojciec.

 

Czy macie nadzieję na pojawienie się Damona i Eleny w kolejnym sezonie Legacies? Co myślicie o informacjach, którę jak do tej pory dostarczyli nam twórcy?

0
Would love your thoughts, please comment.x