Co wiemy na temat 5 sezonu ,,Domu z papieru”?

Międzynarodowy fenomen Netflix, Dom z papieru (znany również jako La Casa De Papel) oficjalnie powróci z piątym i ostatnim sezonem na Netflix w 2021 roku. Oto najnowsze informacje na temat piątego sezonu, włącznie z datą premiery oraz zmianami w produkcji.

Dom z papieru o najczęściej oglądany nieanglojęzyczny tytuł na Netflixie.  Czwarty sezon zdążył uzbierać, aż 65 milionów odsłon!

Zajęło to wieczność, ale 31 lipca 2020 roku Netflix oficjalnie potwierdził kolejny sezon. Niestety, ogłosili również, że serial dobiega końca, co oznacza, że sezon 5 będzie ostatnią odsłoną hitowej hiszpańskiej serii.

W oświadczeniu, zamieszczonym na koncie Netflixa See What’s Next (teraz Netflix Queue), Alex Pina wypowiedział się na temat kolejnego sezonu:

„Spędziliśmy prawie rok na myśleniu o tym, jak rozwiązać zespół. W jaki sposób pokonać profesora. Jak doprowadzić do sytuacji, które dla wielu postaci będą nieodwracalne. Efektem tego jest piąty sezon La Casa de Papel. Wojna osiągnie swój najbardziej ekstremalny i brutalny poziom, ale będzie to również najbardziej epicki i ekscytujący sezon.”

Z powodu opóźnienia w filmowaniu, powrotu serialu, możemy spodziewać się dopiero w 2021 roku.

Przypuszczamy, że zostanie on udostępniony w Netflixie co najmniej do lata 2021 roku. Oczywiście wiele będzie zależało od harmonogramu filmowania podczas pandemii, który w każdej chwili może ulec zmianie.

W sierpniu 2020 roku, wraz z oficjalnym ogłoszeniem, zapowiedziano również pojawienie się dwóch nowych członków obsady.

Z najnowszych informacji wynika, że Miguel Ángel Silvestre, aktor znany ze swojej roli w serialu Sense8, dołączył do obsady piątego sezonu. Na swoim Instagramie napisał: „Czyż nie jestem szczęściarzem? Bardzo się cieszę!”

Postać Miguela uważa się za nowego złoczyńcę ostatniego sezonu.

Oto co Alex Pina miał do powiedzenia na temat nowego złoczyńcy:

„Zawsze staramy się sprowadzać charyzmatycznych, inteligentnych i błyskotliwych przeciwników. W tym przypadku, z gatunku czystej wojny. Szukamy również postaci, których inteligencja będzie równać się inteligencji Profesora”.

Drugim nowym członkiem obsady 5 sezonu jest Patrick Criado. Znany jest z ról w filmach takich jak Aspirant, Plastikowy ocean i Król.

Czego możemy się spodziewać po 5 sezonie?

Czwarty sezon Domu z papieru zakończył się przyłapaniem profesora na gorącym uczynku oraz akcji w banku. W następnym sezonie gang będzie musiał zająć się ostatnimi etapami napadu oraz rozpocząć ucieczkę.

Czy ekipa zdoła uciec, czy zachowa swoją wolność, w przeciwieństwie do ostatniego razu? Czy jest w ogóle możliwe, aby żyli normalnie? To główne pytania, będące obecnym tematem rozmów wśród fanów. Teraz wszystkie tożsamości członków gangu wyszły na jaw, co znacznie komplikuje sprawę.

Fani tworzą również wiele teorii na temat Alicji. Niektórzy na Reddit twierdzą, że jej ciąża jest fałszywa, inni nawet wierzą, że jest byłą żoną Berlina, który został przedstawiony w czwartym sezonie.

Czekacie na 5 sezon Domu z papieru? Dajcie nam znać w komentarzach!

0
Would love your thoughts, please comment.x