Co wiemy o drugim sezonie „Emily w Paryżu”?

Niedawno Netflix ogłosił, że niebawem powrócimy do śledzenia losów Emily w Paryżu, która zawładnęła sercami wielu widzów na całym świecie.

Fabuła pierwszego sezonu:
Wraz z początkiem października na naszych ekranach zagościła Amerykanka, która z uśmiechem na twarzy wstąpiła w szeregi świata francuskich marketingowców. Pochodząca z Chicago ambitna Emily porzucając dawne życie, wyrusza w podróż po marzenia. Nie znając savoir-vivre’u branży i praktycznie mając zerowe pojęcie o języku, początkowo naraża się wyniosłym pracownikom i szefostwu. Ostatecznie udaje jej się zyskać sympatię, następnie zostaje muzą znanego projektanta, nawiązuje liczne przyjaźnie i jak na miasto miłości przystało, także romanse. Wszystko idzie ku lepszemu.

Pierwszy sezon został zakończony w momencie, gdy Gabriel odwołuje wyjazd do Normandii. Romans nabiera rumieńców, ale na horyzoncie znów pojawia się Camille.

Mindy i Emily najprawdopodobniej na nieco dłużej pozostaną współlokatorkami, a Amerykanka „stanie się integralną częścią miasta, jego prawdziwą mieszkanką”, jak zapowiada scenarzysta serialu, Darren Star. Dotychczas bujająca w obłokach, „będzie bardziej twardo stąpać po ziemi”. Widzom zostaną przybliżone także postaci drugoplanowe. „Szczególnie Sylvie, szefowa Emily. Powoli odkrywamy, co chowa się za wyniosłą fasadą”.

Pierwszy sezon był widokówką monumentalnego Paryża – turystycznego, biznesowego i tego znanego jedynie mieszkańcom. Twórcy nie wykluczają i dalszych podróży. „Gdyby była możliwość odwiedzenia Włoch, czemu nie?” – mówi Star. „Belgia, może Londyn… Europa daje dużo możliwości” – dodaje Lily Collins.

Rewolucji nie będzie. Zespół powinien pozostać w niezmienionym składzie. Autorem scenariusza ponownie będzie Darren Star, twórca Seksu w wielkim mieście, a Patricia Field odpowiadająca za kostiumy w Diabeł ubiera się u Prady oraz legendarnych przyjaciółek z Nowego Jorku, znów zostanie stylistką obsady Emily w Paryżu.

Już teraz możemy być pewni, że na ekranach ujrzymy Lily Collins w tytułowej roli, Philippine Leroy-Beaulieu (Sylvie), Lucasa Bravo (Gabriel), Ashley Park (Mindy) oraz Camille Razat (Camille). Jeszcze nie wiadomo, kto dołączy do obsady.

Emily w Paryżu stanowiła doskonałe antidotum na trudne czasy. Pozytywny serial pozwalał na kilkugodzinną ucieczkę. Jeśli tylko fabuła będzie utrzymana w wyznaczonych ramach, nowy sezon stanie się znakomitą propozycją dla wielbicieli Seksu w wielkim mieście oraz Diabeł ubiera się u Prady.

Na termin rozpoczęcia zdjęć duży wpływ ma pandemia koronawirusa. Produkcja uzależniona jest bowiem od zasad sanitarnych panujących we Francji oraz ograniczeń podróżowania, co uniemożliwiałoby dotarcie na miejsce dużej części ekipy i obsady ze Stanów Zjednoczonych. Twórcy mają jednak nadzieję na wznowienie prac wiosną 2021 roku. Jeśli plany się powiodą, premiery będziemy mogli spodziewać się w październiku przyszłego roku.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
0
Would love your thoughts, please comment.x