Co wiemy o nadchodzącym serialu Netflixa pt. „The Witcher”?

Do premiery „Wiedźmina” już zostało już niewiele czasu. Zapewne wiele fanów książek Andrzeja Sapkowskiego cieszy się, że już wkrótce zobaczą tak długo wyczekiwany serial. Spora część fanów nie kryła, niezadowolenia po tym, jak Netflix zapowiedział, że to będzie produkcja anglojęzyczna oraz w obsadzie główny bohater nie jest Słowianinem.

Premiera 1 sezonu odbędzie się w 2019 roku dokładniej 20 grudnia. The Witcher pojawi się na platformie Netflix z całym sezonem, który będzie składał się z 8 odcinków.

Showrunnerka serialu Netflixa w ostatnim wywiadzie potwierdziła, że adaptacja książek Andrzeja Sapkowskiego planowana jest na 7 sezonów. Netflix nie zamówił jeszcze drugiej serii, ale mówi się, że jest to raczej formalność i ekipa powróci na plan z początkiem 2020 roku.

Lauren wyjaśniła także, że serial będzie zdecydowanie produkcją dla dorosłych, niestroniącą od scen seksu czy przemocy. Zależy jej jednak, aby każda taka scena miała swoje fabularne uzasadnienie.

Wyjaśniła również, że przy doborze reżyserów najważniejsze były dla niej dwie rzeczy: to, jak twórcy dogadują się z aktorami odgrywającymi Yennefer, Geralta oraz Ciri, oraz jak czują się z klimatami fantasy, oraz… horroru.

Ostatnio odbyła się reklama wiedźmina na polskich mediach społecznościowych Netflixa i dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek o samej produkcji.

Lauren zapytana, czy czytała (znała) książki o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego odpowiedziała, że przeczytała „Ostatnie życzenie” rok przed tym, jak Netflix się do niej zgłosił. Pokochała tę książkę i nie sądziła, że kiedykolwiek będzie ją adaptować.

Producentka została, również zapytana jak wyglądało, jej spotkanie z Andrzejem to zdradziła, że spotkali się w Łodzi i rozmawiali o wędkarstwie, książkach i podejściu do historii. Powiedziała, że w głównej mierze serial będzie skupiał się na opowiedzeniu o losach rozbitej rodziny.

Na pewno oczekiwania fanów wobec serialu i twórcy mają niełatwe zadanie otworzyć klimat z książek, tym bardziej że jest to produkcja anglojęzyczna. Spodziewajcie się wkrótce kolejnych informacji o Wiedźminie! Napiszcie koniecznie w komentarzach czy czekacie na wiedźmina? 

Dołącz do największej grupy poświęconej Wiedźminowi – Klik! 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x