Czy da się kochać bez bliskości? – recenzja książki „Lonely Heart” Mony Kasten

Czasem pozycje, które wychodzą na rynek, nie są książkami. Są prawdziwymi arcydziełami. Emanują pięknem z każdej swojej strony, ale czy wnętrze dorówna zewnętrznej warstwie?

Lonely Heart autorstwa Mony Kasten opowiada o Rosie, która prowadzi internetową audycję radiową. Nie może uwierzyć, że zyskała możliwość przeprowadzenia wywiadu ze swoim ulubionym zespołem – Scarlet Luck. Szczególnie fascynuje ją ich perkusista, Adam znany jako Bestia. Intryguje Rosie, ponieważ nie toleruje dotyku od nikogo.

Kiedy w końcu dochodzi do spotkania, kończy się ono katastrofą. Dziewczynę zalewa hala ogromnego hejtu. Dochodzi nawet do tego, że ludzie atakują ją na ulicy. Scarlet Luck zapraszają Rosie na swój koncert, by zapomnieć o całej sprawie. I ten dzień zmienia życie młodej dziennikarki na zawsze. Staje ona oko w oko z Adamem. Adamem, który ma w oczach niewyobrażalny ból i do którego nie można się nawet zbliżyć…

Dawno nie czytałam tak dobrej książki. Styl autorki tak przypadł mi do gustu, że nie mogłam się oderwać nawet na chwilę. Historia, jak i postacie, były wykreowane bardzo realistycznie, a dodatkowo wszystko znajdowało się w muzycznej otoczce. Widać było, że autorka bardzo się starała, by czytelnik mógł się wczuć w klimat. Dodała nawet specjalną playlistę na samym początku książki!

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to myślę, że lepszej nie można było stworzyć. Okładka jest wręcz arcydziełem. Naprawdę bardzo mi się podoba. Dodatkowo połączenie z różowymi kartkami tworzy niesamowity efekt.

Bardzo wiele rzeczy zachwyciło mnie w tej książce, a najbardziej chyba znormalizowanie ataków paniki. Wiele osób uważa, że zdarza się to tylko „wariatom”, a to nieprawda. Jest to zupełnie normalnego i pewnie zdarzyło się większości z nas. Bestia – członek zespołu Scarlet Luck – jest jedną z takich osób. Cieszę się z pokazania, że popularne osoby, tak samo jak „zwykli” ludzie mają problemy psychiczne i nie jest to nic dziwnego. 

Lonely Heart jest wspaniałą pozycją, która nie tylko wywoła uśmiech na twarzy, ale także poruszy serca. Oprócz cudownej rozrywki przez parę godzin zyskamy także wartościowe treści.

Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła sięgnąć po kolejną część, a także zapoznać się z innymi dziełami tej autorki, bo bez wahania mogę zadeklarować, że zyskała nową fankę.

Dziękuję bardzo za książkę Wydawnictwu Jaguar.

Miłośniczka kotów, książek i dobrej herbaty! Najbardziej preferuję fantastykę i romanse, ale innymi gatunkami nie pogardzę. Dodatkowo w moim sercu gości jeszcze teatr i taniec.
0
Would love your thoughts, please comment.x