Czy największym zagrożeniem dla Kanga może okazać się Szkarłatna Wiedźma?

Czwarta faza MCU pokazuje zupełnie inne oblicze kobiety. Czy jej mrok i moc umożliwi pokonanie głównego złoczyńcy sagi nieskończoności?

Postać pojawiła się pierwszy raz w drugim filmie o Avengers. Początkowo była uznawana za antagonistę, ale gdy przejrzała zamiary Ultrona postanowiła pomóc superbohaterom. Była poddawana wielu testom ze strony Hydry, a wypadki, które spowodowała, doprowadziły do konfliktu w Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Od śmierci rodziców, przez utratę brata, aż po zostanie zmuszoną do zabicia swojego ukochanego, jej stan był coraz gorszy. Efektem tego były wydarzenia przedstawione podczas WandaVision.

Kevin Feige od dawna mówił, że jest jeszcze masa historii do opowiedzenia związanych z Szkarłatną Wiedźmą. Wiele razy zostało powiedziane, że jest najpotężniejszą postacią MCU. Jej przeznaczenie pierwszy raz zostało ujawnione przez Agathę Harkness w finale sezonu WandaVision. Właśnie w tamtym momencie dowiedziała się, że jest potężniejsza niż Najwyższy Czarodziej, a jej moce wywodzą się z magii chaosu. W Doktor Strange w Multiwersum Obłędu, Wong twierdził, że jej przeznaczeniem jest zagłada świata.

Okrucieństwo wiedźmy mogliśmy zobaczyć właśnie w drugim filmie o przygodach Doktora Strange’a. Chciała zniszczyć multiwersum, aby tylko odzyskać swoje dzieci, które żyły w innym wszechświecie, nie patrząc na to, jak wielkie niosło to koszty. W finale nie powiedziano wprost, że kobieta umiera, co pozostawia furtkę do jej ewentualnego powrotu. W finale serialu Loki pada kwestia, że właśnie przekroczyliśmy próg tego, co jest znane. Natomiast Agatha w finale WandaVision mówiła, że uwolniła coś jej nieznanego.

Mając na uwadze to, co przeżyła i to jaką moc posiada, może być godnym przeciwnikiem dla Kanga Zdobywcy w Avengers: The Kang Dynasty, czy też Avengers: Secret Wars. Nawet jeśli Wanda z Ziemi 616 nie żyje, to pozostają jej inne warianty, które mogą okazać się jeszcze bardziej niebezpieczne.

0
Would love your thoughts, please comment.x