Czy sukces „Belle” otworzył drzwi „Dragon Ballowi”?

Najpierw Belle, a potem Jujutsu Kaisen #0. Obie produkcje przyciągnęły do kin rzesze zwolenników japońskich animacji. Czy może to wpłynąć na polskie kina i od teraz zobaczymy w nich więcej tytułów ze wschodu? Całkiem możliwe, bo już zapowiedziano premierę kolejnego.

Dragon Ball Super: Super Hero to kolejne pełnometrażowe anime, które zobaczymy na ekranach polskich kin i to już 9 sierpnia 2022 roku. Filmu nie oparto na historii z mangi, a fabuła skupi się na ataku Nowej Armi Czerwonej Wstęgi na Piccolo i Son Gohana.

Ponadto rozważana jest polska premiera jeszcze pięciu innych produkcji. One Piece Film: Red prawdopodobnie zobaczymy w kinach już jesienią tego roku. Historia będzie dotyczyła znanej piosenkarki Uty, która niespodziewanie okaże się córką… samego Shanksa! Czy to jedyna tajemnica skrywana przez dziewczynę?

Suzame no Tojimari – jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w Japonii. Odpowiedzialny za nią jest Makoto Shinkai, ojciec takich dzieł jak chociażby Twoje Imię. Fabuła skupi się na tytułowej Suzame, która będzie zmuszona odbyć niebezpieczną i trudną podróż w celu zamknięcia wszystkich magicznych drzwi, na terenie Japonii. Ich otwarcie niesie ze sobą katastrofę.

Kolejny tytuł to The First Slam Dunk, czyli adaptacja sportowej mangi, a zaraz za nią Tensei Shitara Slime Datta Ken Movie: Guren no Kizuna-hen, który brany jest pod uwagę głównie przez popularność serii wśród polskich fanów. Oba te filmy zobaczymy jednak najwcześniej w nadchodzącym roku.

Ostatnią, a zarazem najmniej braną pod uwagę propozycją jest Sword Art Online –Progressive – Kuraki Yuuyami no Scherzo. Niestety w tym przypadku są to jedynie pogłoski i co pewnie rozczaruje polskich fanów serii, ta produkcja ma minimalne szanse ukazania się w Polsce. Ale tak właściwie, to nie byłaby to pierwsza zaskakująca decyzja kin. Pozostaje więc jedynie trzymać za nią kciuki.

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x