Czy warto kupować książkę o Sabrinie?

30 października 2019 roku została wydana (POLSKA WERSJA) książka autorki Sarah Rees Brennan pod tyłem „CHILLING ADVENTURES OF SABRINA. SEZON NA CZAROWNICE.”

Opowiadająca o ostatnim lecie Sabriny Spellman przed jej szesnastymi urodzinami, które będą prawdziwym przełomem… Sabrina od dziecka uczy się magii i zaklęć od swoich ciotek, Zeldy i Heldy, ale jednocześnie żyje jak zwykła nastolatka – chodzi do liceum, spotyka się z przyjaciółkami i ma chłopaka o imieniu Harvey. Jednak czas spędzony wśród śmiertelników nieubłaganie dobiega końca… Pożegnanie z przyjaciółkami i Harveyem wydaje się trudniejsze, niż się spodziewała. Niepewna uczuć Harveya, Sabrina postanawia rzucić na chłopaka zaklęcie miłosne. Przecież od zawsze marzyła, aby być prawdziwą czarownicą! Teraz jednak zaczyna mieć wątpliwości, czy magia nie sprowadzi jej na zbyt mroczną drogę…

Zapewne z wielu z was zada sobie pytanie, czy w ogóle warto, sięgać po książkę skoro jest serial CHILLING ADVENTURES OF SABRINA od Netflixa. Jednak zdecydowanie warto, ponieważ dowiadujemy się dużo więcej o samej Sabrinie i w jaki sposób Susie, Jaz oraz Harvey się poznali. Jak doszło do tego, że zostali parą i wiele innych historii, które moim zdaniem świetnie dopełniają, lukę to, co działo się przed pierwszym sezonem.

Sięgając, po książkę pt. „CHILLING ADVENTURES OF SABRINA. SEZON NA CZAROWNICE.” miałem obawę przed tym, czy jest w stanie utrzymać ten klimat z serialu, który jest niezwykle mroczny i retro. Napewno daje rade! Całość wypada znakomicie, mało tego! Podczas czytania ma się wrażenie, że faktycznie jest się w tym świecie i da się poczuć ten klimat. Wszelkie dialogi między bohaterami były takie autentyczne, opisy bohaterów, ich uczucia, że momentami ciężko było aż oderwać wzrok… Do dziś uwielbiam teksty Zeldy o szatanie „Co wy wyprawiacie, na litość Szatana?” i wiele innych!

Bardzo miłym i niecodziennym spotykamy, w książkach jest narracja pierwszoosobowa w rozdziałach pod tytułem „Co czai się w mroku? w których opisywane są leki uczucia mieszkańców Greendale. Muszę przyznać, że bardzo spodobało mi się to i powiało trochę oryginalnością. W książce o Sabrinie jest to napisane na czarnej kartce białą czcionką, przez to jeszcze bardziej zachęca do czytania.

Podsumowując, książka jest po prostu fantastyczna i jest to mus dla fanów serialu o przygodach Sabriny Spellman! Rzadko jest już spotykana książka, która wciąga od razu i świetnie dopowiada reszki historii, której nie mieliśmy okazji poznać. Myślę, że książka idealnie uzupełni tę pustkę osób, które bardzo niecierpliwie czekają na koleje sezony Sabriny! Koniecznie napiszcie w komentarzach czy palujecie kupić lub, czy już macie i co o niej sądzicie?

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x