Czy warto zobaczyć 4 nowe polskie seriale kryminalne?

Poznajcie cztery najciekawsze nowe polskie seriale! Niektóre z nich miały premiery całkiem niedawno. To produkcje Canal+, Netflix i HBO. Wśród nowości są głównie seriale z wątkami kryminalnymi, którymi raczą nas twórcy w 2020 roku. Zatem, co warto zobaczyć? Jaki jest najlepszy nowy polski serial?

Mały zgon – nowy polski serial Juliusza Machulskiego

Już sam fakt, że serial Mały zgon został stworzony przy współudziale Juliusza Machulskiego, dla wielu osób będzie rekomendacją do jego zobaczenia. Zaliczony został do gatunku komedii kryminalnej. Opowiada o świecie narkotykowych karteli, gangsterów rządzących więzieniem i skorumpowanych stróżach prawa. W tym serialu pojawia się również wątek rozgrywanego o miliony podziemnego pokera. Nieprzewidywalna gra rozpoczyna się, gdy dyrektor więzienia zamienia się rolami z gangsterem z programu ochrony świadków. W serialu zagrali między innymi: Piotr Grabowski, Anna Seniuk, a także Katarzyna Herman.

Szadź – trzymająca w napięciu historia seryjnego mordercy

Kolejnym serialem, który można polecić, jest świeżutka premiera platformy Player.plSzadź. Serial w telewizji pojawi się w jesiennej ramówce. Opowiada o działalności psychopatycznego, seryjnego mordercy oraz próbującej go złapać komisarz policji. W serialu wystąpili m.in.: Maciej Stuhr, Magdalena Popławska, Barbara Kurzaj czy Mirosław Zbrojewicz. Akcja serialu rozpoczyna się od brutalnego morderstwa młodej dziewczyny na obrzeżach Opola. Psychopata jest religioznawcą i pozornie wzorowym mężem i ojcem, a w trakcie trwania serialu możemy poznać motywy jego działania. To świetny nowy polski serial kryminalny!

W głębi lasu – na podstawie powieści Harlana Cobena

Miłośnikom kryminałów Harlana Cobena nie trzeba przedstawiać. W głębi lasu to serial oparty na powieści autora. Jest to produkcja platformy Netflix. Serial opowiada historię Pawła Kopińskiego, który wciąż przeżywa traumę związaną z tajemniczym zaginięciem i śmiercią siostry. Znalezione ciało zostaje powiązane ze sprawą zaginięcia sprzed 25 lat, a brat zaginionej i jednocześnie warszawski prokurator, chce dociec prawdy, co się wydarzyło. W serialu wystąpią m.in.: Grzegorz Damięcki, Agnieszka Grochowska, Wiktoria Filus i Hubert Miłkowski. Premiera serialu planowana jest na 12 czerwca.

Odwilż – serial, który warto zobaczyć

W tym roku na platformie HBO czeka nas jeszcze jedna oczekiwana premiera, a mianowicie pojawi się serial Odwilż. Akcja dzieje się w Szczecinie. Spod pękającego lodu wypływa ciało młodej kobiety. Zagadkę jej śmierci próbuje rozwikłać policjantka, będąca samotną matką. Choć serial nie ma jeszcze daty premiery, to z pewnością pojawi się niebawem w ramach oferty HBO.

Polskie seriale kryminalne to główne i najciekawsze propozycje na ten rok. Dwie pierwsze propozycje już można zobaczyć, a trzecia pojawi się w najbliższych tygodniach.

Uważam, że są to ciekawe i trzymające w napięciu seriale przy których nie w sposób się nie nudzić!
Jaki serial najbardziej Was zaciekawił?

 

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x