Czy ,,Wiedźmin” to hołd dla CD Projekt Red?

W rozmowie z serwisem Tv Guide, Lauren S. Hissrich ujawnia, że w drugim sezonie Wiedźmina pojawią się liczne nawiązania do gier z tego uniwersum od studia CD Projekt Red.

Showrunnerka przypomina, że materiałem źródłowym nadal pozostaną książki Andrzeja Sapkowskiego. Ona i jej zespół kochają gry z serii Wiedźmin, jednak nie będą tworzyć adaptacji tej wersji. Zatem jak Hissrich zamierza nawiązać do redów? W drugim sezonie Wiedźmina pojawi się wiele easter eggów związanych z grami.

Wypowiedź Lauren S. Hissrich dla Tv Guide:

Wiemy, że ogromna część naszej publiczności słyszała o Wiedźminie tylko za sprawą gier wideo. Chcemy więc oddawać im hołd tak często, jak to możliwe. Byłam też w CD Projekt RED. Spotkałam tam wszystkich tych naprawdę utalentowanych ludzi. To, co robią, jest niesamowite. Jeśli możemy zaoferować im mrugnięcie okiem i skinienie głową, kiedy tylko możemy, to będziemy to robić.

Jak na razie nie wiemy, w jaki sposób przedstawione będą nawiązania do CD Projekt Red. W tej sprawie twórcy mają szerokie pole do popisu, jednak oczywistym problemem, z jakim będą się borykać są prawa autorskie. Przez nie na pewno w serialu nie zobaczymy Gwinta, czyli wiedźmińskiej gry karcianej.

Warto wspomnieć również o sesji AMA, która odbyła się na forum Reddit. Podczas tego wydarzenia Showrunnerka wspomniała, że w drugim sezonie serialu pojawi się więcej nawiązań do polskiej kultury. W swojej wypowiedzi szczególnie zaznaczyła pierogi. Cóż, przekonamy się o tym sami. Nieprędko, ponieważ aktorzy wrócą na plan 17 sierpnia.

0
Would love your thoughts, please comment.x