Damian Kocur nominowany do Odkryć Empiku 2022 w kategorii film za „Chleb i sól”

Damian Kocur nominowany do nagrody Empik Odkrycia 2022 za film Chleb i sól. Decyzja podjęta przez jury składające się z laureatów, ekspertów i dziennikarzy.

„To zdecydowanie jedno z odkryć filmowych 2022 roku, o czym zaświadczają nagrody w Wenecji oraz Gdyni. Jego zmysł dokumentalisty i wyczulone ucho na prawdę sprawiają, że jego film jest obdarty z wszelkiego bogactwa, jakie daje sztuka filmowa, przez co jest na wskroś dojmujący. Boimy się takich reżyserów, gdyż głęboko nas doświadczają. Jednocześnie jak najszybciej chcemy o nich zapomnieć, dlatego nominacja w kategorii odkrycie”,

– powiedział Dawid Ogrodnik

O czym jest film Chleb i sól?

Tymek — młody pianista, student Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego — wraca na wakacje do swojej rodzinnej miejscowości, gdzie czekają na niego matka, młodszy brat i kumple z osiedla. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo otwarty bar z kebabem. Tymek staje się świadkiem nakręcającej się spirali napięć między swoimi kolegami a pracownikami arabskiego pochodzenia. Spirali, której finał okaże się być tragiczny w skutkach.

Reżyseria i scenariusz: Damian Kocur (Dalej jest dzień, Moje serce, Powrót, To, czego chcę, 21 dni). Obsada: Tymoteusz Bies, Jacek Bies, Bartosz „Intruz” Olewiński, Nikola Raczko, Dawid Piejko, Nadim Suleiman, Nadeem Shalave, Małgorzata Puzio, Julia Sauerbier, Wojciech „TPS” Walkiewicz.

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x