Najsłynniejsi Galowie świata powrócą już 10 lutego 2023 roku

For the photos: © Christophe Brachet

Asteriks i Obeliks zmierzyli się już z Juliuszem Cezarem, odwiedzili Kleopatrę, wzięli udział w igrzyskach Olimpijskich, a nawet pili herbatkę u boku Jej Królewskiej Mości. Co wydarzy się w kolejnej części?

Teraz, w piątym aktorskim filmie z serii, nieustraszeni bohaterowie wyruszą na Daleki Wschód, by z pomocą swojego magicznego wywaru uratować chińską cesarzową. Główne role w opowieści odegrają Guillaume Canet i Gilles Lellouche, a na ich drodze ponownie staną: władca Rzymu oraz królowa Egiptu, w których wcielili się odpowiednio Vincent Cassel oraz Marion Cotillard. W filmie nie zabraknie również sportowego ducha rodem z Olimpiady, który zapewni gościnny udział piłkarskiej legendy — Zlatana Ibrahimovica.

Jest rok 50 p.n.e. Cesarzowa Chin, w wyniku zamachu stanu przeprowadzonego przez zdradzieckiego księcia, zostaje uwięziona. Córka porwanej władczyni – księżniczka Sass-Yi, wraz ze swoim wiernym ochroniarzem i fenickim kupcem wyrusza do odległej Galii, aby szukać pomocy dla swojego kraju. Tak oto poznaje Asteriksa i Obeliksa – dwóch dzielnych bohaterów, którzy nie cofną się przed niczym, aby zaprowadzić ład i porządek wszędzie tam, gdzie zapanował chaos i bezprawie… Oraz wszędzie tam, gdzie można przy okazji smacznie podjeść. Galowie z wielką chęcią przystają na prośbę księżniczki i wspólnie z jej przyjaciółmi oraz odpowiednim zapasem magicznego napoju wyruszają w długą i pełną przygód podróż na Daleki Wschód. Jednak oko na to wszystko ma także słynny wróg Asteriksa i Obeliksa – Juliusz Cezar, który jest żądny nowych zdobyczy i zbiera potężną armię, aby podbić orientalną krainę po drugiej stronie globu.

Reżyseria: Guillaume Canet (Facet do wymiany, Niewinne kłamstewka, Nie mów nikomu). Scenariusz: Guillaume Canet (Facet do wymiany, Więzy krwi), Julien Hervé (Szukając misia), Philippe Mechelen (Wyszłam za mąż, zaraz wracam). Na podstawie komiksów: René Goscinny, Albert Uderzo.

Obsada: Guillaume Canet, Gilles Lellouche (Nasze najlepsze wesele, Facet do wymiany), Vincent Cassel (Jason Bourne, Czarny łabędź), Marion Cotillard (Mroczny Rycerz powstaje, O północy w Paryżu, Incepcja), Pierre Richard (Rodziny się nie wybiera), Zlatan Ibrahimovic.

Premiera filmu Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka już 10 lutego 2023 roku!

0
Would love your thoughts, please comment.x