DC zapowiada kolejne komiksy w ramach Dawn of DC

DC zapowiedziało kolejne tytuły w ramach inicjatywy Dawn of DC. Tym razem są to 3 miniserie poświęcone postaciom azjatyckiego pochodzenia, które niedawno zaliczyły swoje komiksowe debiuty. 

Pierwszą z nich jest Spirit World, w którym poznamy przygody Xanthe, osoby niebinarnej chińskiego pochodzenia, z mocą podróżowania między naszym światem a tytułowym światem dusz. Seria zacznie z wysokiego C, bo już w pierwszym zeszycie zobaczymy gościnne występy takich postaci jak Cassandra Cain czy John Constantine. Za jej scenariusz odpowie Alyssa Wong, natomiast rysunkami zajmie się Haining. 

Tydzień później na półki trafi pierwszy numer The Vigil. Komiks autorstwa Rama V i Lalita Kumara Sharma będzie opowiadać o losach grupy południowoazjatyckich metaludzi, dla których zdobyte moce są bardziej przekleństwem niż błogosławieństwem. Jednak ten fakt nie powstrzyma ich przed zrealizowaniem misji przeciwdziałania wojskowej inicjatywie zmilitaryzowania metaludzi. Na ten moment jest to najbardziej wyczekiwana przez fanów pozycja z tej listy, a hype podbijają pozytywne opinie od innych scenarzystów, w tym między innymi Toma Taylora. 

Ostatnią z zapowiedzianych serii jest City Boy, za który będzie odpowiadać tercet: Greg Pak, Minkyu Jung i Sunny Gho. Poznamy w niej perypetie Camerona Kima, koreańskiego bohatera z dosyć nietypowymi mocami. Mianowicie Cameron potrafi rozmawiać z miastami, stąd jego pseudonim City Boy, jednak swoich mocy używa głównie do znajdowania wartościowych rzeczy, aby je później spieniężyć. Brzmi to tak ekstrawagancko, że aż przekonująco.

Wszystkie z wymienionych serii zadebiutują już w maju, podczas miesiąca pamięci o dziedzictwie kulturowym Azji i Wysp Pacyfiku.

0
Would love your thoughts, please comment.x