wtorek, 11 maja, 2021
Strona głównaKsiążkiKomiksyFlash cofnął się w czasie, by pokonać Hitlera!

Flash cofnął się w czasie, by pokonać Hitlera!

Wally West ma ostatnio pełne ręce roboty. Odwiedził już prehistorię i przyszłość, a teraz cofnął się do II Wojny światowej.

Uwaga, tekst zawiera spoilery do komiksu The Flash #769

The Flash #769 ujawniło następny przystanek Wally’ego Westa w czasie. Powrócił on do złotej ery komiksów. Dosłownie!

Wally West przeskakuje w czasie, używając Speed Force. Jednak nie jest to podróż w czasie, jaką on – ani jakikolwiek inny Flash – zna. Speedster, który miał przejść na emeryturę, jest zrzucany w losowych okresach przez samą moc prędkości. Wally zamierza naprawić problemy, które pojawiły się w Speed Force. Zajął on ciała Flashów, którzy pojawiły się przed lub po nim. Zeszyt 767 ukazał go w czasach prehistorycznych, podczas gdy ostatni numer umieścił go w ciele Barta Allena w przyszłości.

Najnowszy numer, stworzony przez Jeremy’ego Adamsa, Jacka Herberta, Brandona Petersona i Darko Lafuente, cofnął Wally’ego do przeszłości. Teraz znajduje się w czasach II wojny światowej, konfrontując się z Adolfem Hitlerem i jego Trzecią Rzeszą. Warto odnotować też pojawienie się artefaktu znanego fanom Arrowverse: Włóczni Przeznaczenia.

Według legendy, Włócznia Przeznaczenia, zwana również Świętą Włócznią, była bronią używaną do przebicia boku Jezusa Chrystusa podczas jego ukrzyżowania. Po raz pierwszy pojawił się w komiksowym uniwersum DC na Ziemi-Dwa, w 1977 roku, w historii Weird War Tales #50. Włócznia weszła w posiadanie Hitlera, podczas gdy Jay Garrick nosił miano Flasha. Przez lata pojawiała się ponownie. Najbardziej interesujące jest jednak to, że została niedawno uwzględniona w kilku wydaniach wydarzenia Future State w DC.

Future State: Shazam! 2 i Future State: Teen Titans #1 zawierały magiczny artefakt w bardzo krytycznej roli. Shazam miał tylko odłamek, ale Młodzi Tytani ujawnili pełne znaczenie włóczni. Tytani planowali znaleźć Włócznię Przeznaczenia, początkowo w celu pokonania Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Pod koniec włócznia została zniszczona, ale miejsce jej znalezienia pozostaje nieznane. Ta misja Flasha może dostarczyć dalszych informacji nie tylko o Speed ​​Force, ale także o miejscu pobytu Włóczni Przeznaczenia. DC Comics nie skończyło jeszcze z tym artefaktem, a Wally West ma teraz do odegrania wielką rolę, przygotowując się do walki z Hitlerem.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x