„Harry Potter: Żywa Magia” – Powrót do Hogwartu w epickim stylu. Recenzja gry

Gratka dla fanów Harrego Pottera i nie tylko! 27 czerwca 2023 roku miała miejsce premiera gry fabularno-karcianej na urządzenia mobilne. Od tamtej chwili zdążyła już zyskać rzesze fanów, no bo kto by nie chciał dostać listu z Hogwartu?

Wcielamy się tutaj w młodego czarodzieja/czarownicę, który/która po otrzymaniu listu dołącza do uczniów w Hogwarcie. Mamy niepowtarzalną okazję zrobić zakupy na ulicy Pokątnej oraz nauczyć się zarówno zaklęć, jak i samego latania na miotle.

Smaczku dodaje fakt, że w grze spotkamy bohaterów znanych z książek o Harrym Potterze, m.in. George’a Weasleya oraz profesor McGonagall, która obecnie jest dyrektorem szkoły. Oczywiście, nie mogło też zabraknąć naszego kochanego Hagrida. Spotykamy także nowe, kluczowe dla fabuły postacie. 

Rozgrywka jest w trybie online, więc jest to okazja do poznania ludzi z całego świata lub zagrania ze znajomymi na wspólnym serwerze. Poza główną fabułą mamy do wykonania zadania dzienne, czasowe i tygodniowe. Możemy także zrzeszać się w kluby, gdzie zdobywamy punkty w rankingach drużynowych. Warto także wspomnieć o możliwości zakładaniu własnego dormitorium, gdzie możemy zapraszać graczy do wspólnego mieszkania. 

Frajdą dla niejednego fana uniwersum Harrego Pottera, może okazać się fakt, że podczas zajęć z Historii Magii mamy możliwość pochwalenia  się wiedzą z czarodziejskiego świata, w przygotowanym przez twórców quizie. Uwierzcie na słowo, pytania nie są łatwe i skupiają się na informacjach zawartych w książkach, a nie w filmach. Mają za to ode mnie ogromnego plusa, zdecydowanie wolę oryginalne dzieła J.K. Rowling niż adaptacje filmowe. Swoją wiedzę możemy także sprawdzić na Mugoloznawstwie, gdzie quiz jest znacznie trudniejszy i zahacza o takie dziedziny jak historia świata, magii czy nawet literaturę oraz geografię. 

Nie należy także zapominać o rozbudowanym świecie gry oraz świetnej grafice. Sceneria zachwyca, a detale są dopracowane. To, w jaki sposób przedstawili ulicę Pokątną, Zakazany Las czy Hogwart sprawili, że aż łezka zakręciła się w oku na sam powrót do świata towarzyszącego mi od dzieciństwa. Ponadto, podczas ładowania się kolejnych pomieszczeń czy zadań możemy sobie popatrzeć na przepiękne rysunki postaci np. Harrego Pottera.

Nie zapominajmy także o tym, o co tak naprawdę w grze chodzi. Kluczowe tutaj są karty zaklęć. Dlatego, naszym celem jest zdobywanie ich podczas rozgrywki fabularnej, w dodatkowych zadaniach czy w losowaniach dostępnych w sklepie. Im więcej mamy kart, tym większe mamy pole do popisu. Możemy mieszać i układać talię tak, by mieć mocny pakiet zaklęć. Następnie wzmacniamy ją, by nasz poziom rósł, a kolejne rozgrywki nie sprawiły nam trudności. Istnieje także możliwość wymiany zaklęć z innymi graczami, by zdobyć te, których jeszcze nie mamy.

Ogromnym plusem jest również fakt, że gra zawiera interakcje z obrazami czy postaciami systemowymi. Swobodnie możemy pisać na czacie z innymi graczami, jak i znajdować różne tzw. znajdźki na terenie zamku czy innych lokacji.

Wraz z rozwojem akcji zyskujemy także nowe stroje oraz fryzury dla naszej postaci. To od Was zależy jak wygląda czarodziej/czarownica, którym/którą gracie. W tym przypadku istotne jest umiejętne rozporządzanie pieniędzmi, zwłaszcza podczas wzmacnia poziomu kart czy robienia zakupów w sklepie. Nasze drogocenne monety zdobywa się wykonując zadania oraz pojedynkując się.

Jeśli chodzi o wady, które zauważyłam, są one raczej od strony technicznej niż fabularnej. Gra ma małe mankamenty, w których to postacie lub przedmioty przenikają przez siebie, czy np. wiszą w powietrzu nie zaczepione o nic. Jednak to nie jest jakiś wielki problem i nie utrudnia graczom życia. Pomimo tych kilku niedociągnięć uważam to za bardzo dobrą grę, a one same nie były dla mnie tak odczuwalne.

Uwaga! Gra jest bardzo wciągająca i dostępna zarówno na Androida, jak i na system iOS. Aplikacja zużywa dużo baterii, więc gdy zaczynacie rozgrywkę, upewnijcie się, że nie macie nic ważnego do zrobienia oraz załatwcie sobie powerbanki, gdy jesteście poza domem. Mnie osobiście bardzo przypadła do gustu i mogę grać w nią przez długie godziny, odhaczając kolejne dni logowania, aby zdobywać drobne prezenty za zameldowanie się na serwerze.

Dajcie znać czy graliście, lub czy macie taki zamiar. Zapraszam także do obejrzenia zwiastuna, być może jeśli ja tego nie zrobiłam, to on was przekona do zainstalowania gry Harry Potter: Żywa Magia.

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x