Henry Cavill potwierdza duże postępy w pracy na serią z „Warhammer 40 K”!

Pod koniec 2022 roku ogłoszono, że Henry Cavill zostanie producentem i reżyserem produkcji ze świata 40 K dla Amazona. Teraz aktor wraca z podsumowaniem pracy.

Henry Cavill przedstawił krótką, ale pozytywną aktualizację na temat postępów w tworzeniu swojej fascynującej adaptacji Warhammera 40 K  dla Amazona. Aktor, promując swój najnowszy film Argylle, w rozmowie ze Stevem Weintraubem z Collider przedstawił przy okazji  krótkie, ale zachęcające informacje na temat statusu projektu:

Warhammer rozwija się bardzo dobrze. Dzieje się coś wielkiego i jesteśmy bardzo podekscytowani.

Henry Cavil to jedyny znany członek ekipy kreatywnej, o reszcie załogi nic nie wiadomo, jednak fakt, że bierze udział w tym projekcie sprawia, że może to się opłacić Amazonowi. Prime Video zainwestowało już w inną serię fantasy, która była ogromnym ryzykiem, ale przyniosła im zyski. Aktor może być wielkim atutem dla streamera, zwłaszcza że Warhammer to jego pasja. Wie dużo na temat tego świata, a nawet ma swoją kolekcję figurek. Sam nieraz o tym wspominał:

Kochałem Warhammera od dzieciństwa, to czyni ten moment naprawdę wyjątkowym. Możliwość kierowania tym filmowym uniwersum od jego początków to ogromny zaszczyt i odpowiedzialność. Nie mógłbym być bardziej wdzięczny za całą ciężką pracę włożoną przez Vertigo, Amazon i Games Workshop, aby tak się stało. Jestem o krok bliżej do spełnienia życiowego marzenia.

Warhammer 40 K w skrócie

Warhammer 40K to figurkowa gra wojenna stworzona przez Games Workshop. Akcja gry rozgrywa się w dystopijnym uniwersum w odległej przyszłości. Z tego wywodzi się też motyw „grimdark”, a konkretnie od motta:

In the grim darkness of the far future there is only war

Jest to termin używany obecnie do opisania scenariuszy świata bez nadziei. To wszechświat, w którym nie ma ucieczki od cierpienia, a moralna dwuznaczność jest powszechna. Uniwersum jest bogate w zawiłe historie  (horrory, powieści detektywistyczne oraz pełne akcji) jak i w złożone postacie. Akcja dzieje się głównie od 40-stego tysiąclecia, choć niektóre serie cofają się o 10 tysięcy lat (Herezja Horusa, obejmująca kilkadziesiąt książek).

Podjęto kilka prób przedstawienia tego uniwersum, ale żadna nie odniosła takiego sukcesu jak gry i fanowskie animacje.

Zamierzacie obejrzeć? Dajcie znać w komentarzach.

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x