Jak łączyć przyjemne z pożytecznym? Idealne seriale do nauki języka!

Seriale poza przyjemnością z oglądania, mogą służyć do nauki języka. Poprzez słuchanie dialogów z produkcji, jesteśmy w stanie wynieść wiele słówek i zwrotów.

Jakie seriale warto obejrzeć w celu nauki języka?
Nauka języka angielskiego: Małe Ogniska
Serial poza wciągającą fabułą nie ma zbyt wymagających dialogów. Dzięki temu na początku nauki łatwiej będzie zrozumieć, co mówią bohaterowie. Powstał on na podstawie książki o tym samy tytule, autorstwa Celeste Ng, dlatego po obejrzeniu serialu można spróbować sił w czytaniu książek w tym języku. Serial dostępny jest na platformie Hulu oraz Amazon Prime.
Nauka języka hiszpańskiego: Foodie Love
Ostatnio hiszpańskie seriale zdobywają ogromną popularność. Foodie Love to idealna opcja dla miłośników języka hiszpańskiego, ale także dla miłośników gotowania. Opowiada on o parze, która poznała się przez aplikację randkową i co spotkanie wybierają inny lokal, gdzie próbują nowych smaków. Serial dostępny jest na HBO Go.
Nauka języka włoskiego: Genialna przyjaciółka
Język włoski uważany jest za jeden z prostszych języków do przyswojenia. Serial, który jest do tego idealny to Genialna przyjaciółka, która opowiada o dwóch dziewczynkach i rywalizacji przyjaźni, która zdarza się tylko raz w życiu. Serial dostępny jest na HBO Go.
Nauka języka francuskiego: Kierunek: Noc
Jest to belgijski serial, do którego inspiracją była książka Jacka Dukaja Starość Aksolotla. W jedną z ról wcielił się Ksawery Szlenkier. Gra postać Jakuba i świetnie mówi po francusku, tak jak jego koledzy z planu, którzy również pochodzą z innych krajów. To doskonały przykład na to, że chcieć to móc i języka, nawet trudnego da się nauczyć. Serial dostępny jest na Netflixie.
Nauka języka niemieckiego: Babylon Berlin
Serialów w języku niemieckim jest dużo, ale zazwyczaj są one dosyć trudne do nauki języka tak jak na przykład Dark. Łatwy do nauki języka jest serial Babylon Berlin. Opowiada on o Berlinie w latach 20. Serial dostępny jest na HBO Go.
Nauka języka japońskiego: Miss Sherlock i Folklor
Azjatyckie seriale nie są zbyt popularne, mimo że język japoński cieszy się dużym zainteresowaniem. Zdecydowanie dobrymi opcjami na poznanie języka będą seriale takie jak Miss Sherlock i Folklor. Seriale dostępne są na HBO Go.
0
Would love your thoughts, please comment.x