„Jak poznałem waszą matkę” – Czyli najgorszy trójkąt miłosny w historii

Trójkąty miłosne to już wyczerpany temat, a mimo to wciąż poruszany w wielu produkcjach. Zastosowanie go w Jak poznałem waszą matkę wydaje się wymuszone i niepotrzebne. Trójkąt pomiędzy Barneye’m, Robin, a Tedem zakłócił relacje pomiędzy tą ostatnią dwójką bohaterów.

Spośród wielu motywów używanych w romansach, najbardziej nielubianym jest prawdopodobnie trójkąt miłosny. Powszechnie uważa się, że jest to przestarzały element, kojarzony głównie z historiami skierowanymi do młodych dorosłych. W rzeczywistości jednak trójkąty miłosne sięgają czasów Szekspira, a na przestrzeni lat powstało wiele wyjątkowych programów i filmów, które wykorzystują ten motyw, aby powiedzieć nam coś wnikliwego na temat ludzi i romansu. Ale niebezpiecznie łatwo jest, aby motyw trójkąta miłosnego popadł w stereotypy i przeciętność. Sytuację pogarsza fakt, że większość programów telewizyjnych z perspektywami romantycznymi wydaje się czuć zobowiązana do wprowadzenia nieuzasadnionego wątku trójkąta miłosnego tylko po to, aby posunąć dalej fabułę. I tak właśnie stało się z trzecim sezonem Jak poznałem waszą matkę, kiedy serial zaczął sugerować kształtowanie się trójkąta wokół Teda (Josh Radnor), Barneya (Neil Patrick Harris) i Robin (Cobie Smulders).

Ted i Robin nigdy się nie rozstają w Jak poznałem waszą matkę

Faktem jest, że bohater kochał dziewczynę i nigdy się z nią nie rozstał. Po prostu znalazł miejsca w swoim sercu, w których mógł przechowywać swoją miłość do Robin – czy to jako zauroczony, kochanek lub przyjaciel. Jednocześnie część Robin wiedziała, że ​​Ted jest dla niej idealnym facetem. W jednym przypadku mówi nawet: „Gdybym miała mieć czyjeś dzieci, miałabym twoje dzieci”. Robin i Ted postanowili zakończyć swój związek, ponieważ chcieli od życia innych rzeczy, ale to nie znaczy, że przestali się kochać, co sugeruje kontrowersyjne zakończenie. Jednak niezależnie od ich stanowiska w sprawie zakończenia, wszyscy zgodziliby się, że Robin i Teda łączy słodka oraz wyjątkowa dynamika. Tak więc, kiedy w serialu zdecydowano się dodać Barneya do miksu, który tak naprawdę nie wymagał trzeciej osoby, ta relacja wydawała się drażniąca oraz niewygodna z każdym nowym postępem w historii.

Kiedy Barney, samozwańczy najlepszy przyjaciel Teda, po raz pierwszy sypia z Robin, ich przyjaźń psuje się. Na kilka odcinków przestają być braćmi, by wkrótce odnowić swoje relacje. Ale to prawie wszystko, co serial robi z tą dwójką. Kiedy Barney i Robin zaczynają się spotykać, nie byłoby nierozsądne oczekiwać, że z tego wyniknie jakaś niezręczna sytuacja. Ale serial nawet nie rozważa tego pomysłu. Barney nieustannie opowiada o swoich romansach z Robin w najbardziej sprośny sposób. Całość dla widza wydaje się niekomfortowa, jednak w przypadku Teda widać, że sobie daje z tym radę.

Jednak, mniej więcej w czasie, gdy Barney i Robin mają się pobrać, zaczyna się odnosić wrażenie, że Ted wciąż ją wspiera. Tę skomplikowaną siatkę trójkąta miłosnego pomiędzy naszymi bohaterami najlepiej symbolizuje medalion dziewczyny. Jakiś czas temu Robin zakopała na przechowanie medalion, pamiątkę rodzinną, która miała być „czymś starym” na jej ślubie. Ale kiedy wróciła, żeby go szukać, nie mogła go znaleźć. I to ją zdruzgotało, powodując, że zwątpiła w decyzję o poślubieniu Barneya. Kiedy Robin wątpiła w swoją decyzję o ślubie, to nie jej przyszły pan młody, ale Ted wpadł, aby ją wesprzeć. Chłopak zobaczył, jak ważny był dla dziewczyny medalion, i zadał sobie wiele trudu, aby go odszukać. Jednak później dał go przyjacielowi, mówiąc mu, że będzie lepiej, jeśli to on jej go da. Robin wiedziała, że to Ted go znalazł. W chwili paniki na kilka minut przed ślubem nawet zasugerowała, żeby ona i chłopak uciekli razem. Na co on stanowczo odmawia, a ona uspokaja się i postanawia wyjść za mąż, po tym jak jej przyszły mąż obiecuje, że zawsze będzie z nią szczery.

Barney i Robin nigdy nie mieli być razem

Pod wieloma względami ta dwójka jest do siebie bardzo podobna. Oboje mają niekonwencjonalne spojrzenie na związki, które znacznie różni się od poglądu beznadziejnego romantyka, takiego jak Ted. Podczas, gdy on nieustannie szuka jedynej prawdziwej miłości jako celu swojego życia, to Robin i Barney swoje egzystencjalne spełnienie odnajdują gdzie indziej. Ona jest kobietą nastawioną na karierę, która chce osiągnąć sukces w życiu zawodowym jako dziennikarka, podróżując do Tokio, Paryża i Argentyny. Nie chce myśleć o ustatkowaniu związku i posiadaniu dzieci. Podobnie Barney nie jest typowym Romeo. Czerpie przyjemność z gonienia kobiet i angażowania się w serię bezsensownych romansów seksualnych. I choć czasami wątpi w swój obecny stan życia, jasne jest, że nie mógłby być zadowolony z bycia w związku. Niektórzy ludzie są po prostu szczęśliwsi jako single.

Ponieważ jednak serial sam w sobie jest romantyczny, nie pozostawia Barneyowi i Robin wielu możliwości podejścia do ich relacji. Jest to albo związek, który prowadzi do małżeństwa, albo taki, który nieuchronnie zakończy się niepowodzeniem. Jednak, przede wszystkim, nie powinny to być jedyne dostępne opcje, ponieważ żadna z nich nie ma zastosowania do postaci takich jak Robin i Barney, którzy wychodzą poza tradycyjną koncepcję miłości uosabianą przez Teda. Być może byliby szczęśliwsi w związku niemonogamicznym lub jako przyjaciele z korzyściami. Ale serial jest tak przywiązany do koncepcji miłości i związku, że ​​nigdy nie daje im takich opcji.

Związek Barneya i Robin wydaje się wymuszony

Pomimo tych oczywistych czerwonych flag, serial łączy ich razem tylko ze względu na fabułę. Zauroczenie Barneya do dziewczyny pojawia się nie wiadomo skąd, wiele lat po tym, jak się poznali. Spotykają się w sezonie piątym, ale wkrótce dowiadują się, że nie są dla siebie dobrzy i zbyt podobni. Dla własnego dobra, postanawiają zakończyć to w zdrowy sposób. Byłoby to krótkie, ale zadowalające zakończenie ich romantycznego wątku, ponieważ oboje bohaterowie rozwiązaliby związek, dowiedziawszy się o sobie czegoś cennego. Tyle że to nie jest koniec.

Idąc dalej, serial rozciąga ich romantyczny punkt widzenia aż do wyczerpania, Barney desperacko próbuje wszystkich sztuczek ze swojej książki, aby wrócić do Robin, porzucając przy tym te dziwactwa i cechy, które przede wszystkim uczyniły go wyjątkowym. Fabuła odbiega także od tożsamości Robin, mającej własne, odrębne podejście do miłości i zmusza ją do dostosowania się do koncepcji miłosnej Teda. To prawda, że ​​między nią, a Barney’em istnieje iskra chemii, ale ona jest najlepsza na etapie „nie chcą”. A kiedy w końcu zostają razem, widzimy ich rozwodnione wersje siebie. Barney i Robin to „niesamowite” postacie i jak sami mówią, „dwie niesamowite osoby wzajemnie się wykluczają”.

Miłośniczka książek, fotografii, seriali i dobrego kina! Fanka Harrego Pottera, twórczości Anety Jadowskiej oraz Marvela. Od dziecka zakochana w fantastyce, ale po inne gatunki również chętnie sięgam. Uwielbiam pisać ale póki co do szuflady. Na co dzień prowadzę swojego bloga, gdzie możecie zobaczyć mój świat, moje pasje.
0
Would love your thoughts, please comment.x