Produkcje na jesień, ale trochę mniej straszne

Jesień to idealny czas na horrory i filmy grozy. Wiecie, Halloween i ten cały mrok. Świetny moment, aby wieczorem wejść pod kocyk z ciepłą herbatką i włączyć coś, co wpasuje się w klimat.

Wiadomo jednak, że nie wszyscy są wielbicielami horrorów. Młodszej widowni również nie włączymy krwawej jatki lub filmu, w którym bohaterowi wyginają się kończyny w różne strony z powodu opętania.

Co więc powinna obejrzeć bardziej wrażliwa osoba?

1. Gnijąca Panna Młoda.


Film w reżyserii Tima Burtona, opowiadający o Emily zamordowanej przed ślubem. Brzmi brutalnie, jednak jest to piękna historia o szczęśliwej i nieszczęśliwej miłości.

2. Miasteczko Halloween


Animacja, również w reżyserii Tima Burtona. To film dla tych, którzy siedzą w klimacie jesieni, ale już nie mogą doczekać się Bożego Narodzenia.

3. Rodzina Addamsów (1991)


Film pełen mrocznego humoru, ale nie w takim złym sensie, jak można by się spodziewać. Opowiada o ekscentrycznej rodzinie mieszkającej w upiornym domu. Motyw horroru jest tu tak przerysowany, że nie budzi strachu, tylko śmiech.

4. Scooby-Doo


Świetne są filmy, jak i sam serial. Powiedzcie, gdzie jest więcej duchów niż tam? Chyba tylko w Supernatural. Świetnie się składa! Jeśli boicie się odpalić horror, ale bajka to dla was za mało, skuście się nie tylko na filmy live action o gadającym psiaku, ale i jeden z odcinków specjalnych Supernatural (E16S13). Owszem jest trochę brutalniejszy, ale to nadal Scooby-Doo!

5. Hotel Transylwania


Seria filmów o wampirze, który jest właścicielem hotelu dla potworów. Drac jest ojcem Mavis, będącej jego oczkiem w głowie. Dziewczyna ma właśnie obchodzić swoje urodziny, ale cała zabawa zaczyna się dopiero, gdy na przyjęciu pojawia się człowiek.

BONUS:
Alicja w Krainie Czarów

Tim Burton jest zwycięzcą tego artykułu. Film w jego reżyserii ma w sobie wiele nonsensu, fantastyki, ale także mroku. Uważam, że produkcja świetnie wpisuje się w jesienny klimat.

Ponadto, zobaczcie jakie horrory warto zobaczyć: Filmy pełne grozy idealne na jesień

Interesuję się sztuką, fantastyką i science-fiction. Lubię czytać książki i grać w gry planszowe, jak i komputerowe. Uwielbiam komiksy, zwłaszcza z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajmuję się rysunkiem, malarstwem i oglądaniem błyskotek na sklepowych wystawach. Jestem uzależniona od herbaty i muzyki.
0
Would love your thoughts, please comment.x