Jak przetrwać w prehistorii? – Recenzja komiksu “Frnck 3. Poświęcenie”

Wiek, do którego trafił główny bohater jest pełen niebezpieczeństw, wręcz nieokiełznany… Czy uda mu się przetrwać? 

Franck to chłopiec, który postanowił uciec z domu dziecka. Jeden z pracowników tego ośrodka wspomniał, że jego rodzice być może żyją. Jego celem jest odnalezienie ich, dlatego wymyka się potajemnie w nocy… 

Nastolatek chce poznać coś nowego, spróbować stanąć na własnych nogach, żyć bez ograniczeń. Udaje się mu, ale nie tak jak sobie wyobrażał… Z przyczyn niewiadomych trafia do czasów prehistorycznych. 

Frnck 3. Poświęcenie to kontynuacja Frnck 2. Chrzest ognia. Po raz kolejny główny bohater będzie mierzył się z różnicami wieków. Postanawia spróbować ł przekazać ludziom zamieszkującym prehistorię zasady higieny, czym jest oswojenie zwierząt. Niestety, nie wszystko przebiega zgodnie z planem. Całość wypada dość humorystycznie, niejedna sytuacja wywołała u mnie uśmiech na twarzy. 

Chłopak dostrzega, jak bardzo ważna jest współzależność i współpraca. Bez tego nie ma szans na przetrwanie w tak trudnych czasach. 

Ogólnie całość tworzy bardzo dobry komiks, który zachwyca swoimi historiami.  Denerwował mnie jednak fakt, że nie dostaliśmy informacji o wielu ważnych kwestiach. Dlaczego tutaj trafił? Gdzie są jego rodzice biologiczni? Mam nadzieję, że ten wątek wkrótce się pojawi. 

Uprzejmie dziękuję wydawnictwu Egmont za wysłanie komiksu do recenzji.

Poprzednie recenzje: Część 1 | Część 2 | Część 3

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
1
0
Would love your thoughts, please comment.x