wtorek, 11 maja, 2021
Strona głównaSeriale/FilmyNewsyJohn Walker jako nowy Kapitan Ameryka

John Walker jako nowy Kapitan Ameryka

Od pewnego czasu w świecie Marvela widzimy nową postać. Jak poradził sobie z obowiązkami Kapitana Ameryki?

W swoim życiu napotykamy różne przeciwności losu. Czasem się poddajemy, a czasem je pokonujemy. Niestety są takie sytuacje, gdy są tak silne, że nie dajemy im rady. Przerastają nas, a my zostajemy bezsilni.
Nieraz chęci są dobre, cel słuszny, ale życie rzuca nam kłody pod nogi. Staramy się, jak możemy.  Jednak niektórzy są z góry negatywnie do nas nastawieni. Czynimy dużo dobrego mimo trudnych sytuacji. Nagle potknie nam się noga i popełnimy błąd. Wtedy wszystko, co dobrego uczyniliśmy, idzie w niepamięć. Zostajemy uznani za złych. Za antybohaterów.
Idealnym przykładem jest John Walker znany jako nowy Kapitan Ameryka. Dlaczego fani od razu podeszli do niego z niechęcią? Dlaczego jego losy potoczyły się właśnie tak, a nie inaczej? Jaki w tym cel mieli producenci? Myślę, że te pytania zadaje sobie niejeden fan Marvela. Postaram się odpowiedzieć na część z nich.
John Walker przez wielu jest uznawany jako pewnego rodzaju podróba Rogersa, zapychacz na siłę i pupilek rządu. Uznaliśmy, że Cap jest tylko jeden i nikt inny nie może zająć jego miejsca. Część z nas pogodziła się z faktem, że Steve odszedł i nigdy już nie wróci jako Kapitan Ameryka.
Jednak mimo wszystko uważam, że producenci taki mieli zamiar. To ludzie, którzy wiedzą co zrobić, aby ich filmy/seriale były oglądane i popularne. Widzieli, jak ludzie reagowali po Endgame, który był przełomem w świecie Marvela i początkiem czwartej fazy MCU.

Przeciwności losu

Wracając do przeciwności losu, jednych może to zmotywować do działania, a innych pogrążyć. Bajkowymi przykładami takich sytuacji są między innymi Mulan czy też Kurczak mały. John Walker nie dał rady. Bucky i Sam byli przeciwko niemu i podcinali mu skrzydła.  Żeby tego było mało, stracił swojego bardzo bliskiego przyjaciela. W ramach zemsty zabił niewinnego człowieka (myślał, że dopadł sprawcę). Informacja o tym obiegła cały świat, a on sam został zdegradowany i pozbawiony miana Kapitana Ameryki. Ten jeden błąd przekreślił wszystko, co dobrego zrobił w walce z rewolucjonistami.

Skutki

Z tak wielkim wstrząsem Walker sobie nie poradził. Z bohatera wychwalanego przez tłumy, stał się antagonistą US Agent.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

POPULARNE

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x