Kolejni aktorzy dołączyli do obsady „House of the Dragon”!

0

Poznaliśmy nowe nazwiska w obsadzie prequelu Gry o tron. Kogo zobaczymy w nadchodzącym serialu? 

Tym razem HBO poinformowało nas aż o czterech nowych obsadzonych rolach. W serialu na pewno ujrzymy: Rhysa Ifansa, Steve’a Toussaint, Eve Best oraz Sonoye Mizuno. Ponadto wiemy, w jakie postacie wcielą się aktorzy.

Zaczynając od samego początku: Rhys Ifans (Niesamowity Spider-Man, Nothing Hill) wcieli się w postać Otto Hightowera. To lojalny i wiernie służący królestwu Namiestnik. Miał dwójkę dzieci: Alicent i Gwayne’a. Szczególną pogardą darzył księcia Daemona Targaryena, który był jego największym wrogiem. Jak na swoje czasy wykazywał się mądrością, lecz to nie wystarczyło w świecie pełnym spisków i tajemnic. Otto został zapamiętany jako przykład ostrzeżenia, że wiedza to nie wszystko.

 

Steve Toussaint (Książę Persji: Piaski czasu, Kroniki mutantów) zagra natomiast postać Corlysa Velaryona, czyli jednego z pięciu głównych bohaterów House of the Dragon, najsłynniejszego żeglarza i poszukiwacza przygód w historii całego Westeros. Oficjalnie był ojcem dwójki dzieci Laeny i Laenora. Wąż Morski przez swoje życie pełnił wiele obowiązków i mógł się pochwalić wieloma tytułami. Jednym z tych tytułów był „Namiestnik Królestwa”, którym był podczas Tańca Smoków. Podczas wspomnianej wojny domowej poparł królową Rhaenyrę Targaryen i zasiadł w jej radzie. Został także admirałem ówcześnie największej floty na kontynencie. Obsadzenie w tej roli Toussaint może być lekko zaskakujące, ponieważ jakiś czas temu Deadline raportował, że HBO prowadzi rozmowy z innym aktorem mianowicie z Dannym Sapanim. Ostatecznie jednak nie doszło do porozumienia.

W roli Rhacccenys Targaryen zobaczymy brytyjską aktorkę Eve Best (Fate: The Winx Saga, Jak zostać królem). Księżniczka Rhaenys była żoną, wspomnianego już wyżej, Corlysa Velaryona oraz smoczą jeźdźczynią dokładniej mówiąc zasiadała na czerwonym smoku Meleys. Miała piękną urodę. Swoje czarne włosy zachowała po matce Jocelyn Baratheon. Księżniczka była znana ze swojej mądrości, zaciekłości i porywczości.

Na sam koniec zostaje Sonoya Mizuno (Ex Machina, La La Land). Odegra epizodyczną rolę niejakiej Mysarii. Pochodząca z Lys Mysaria była tancerką, która stała się kochanką księcia Daemona Targaryena. To szczupła, blada kobieta słynąca ze swojej chytrości.

Może być zdjęciem przedstawiającym 14 osób i tekst „Daemon argaryen Rhaenyra Targaryen Alicent Hightower King Viserys Lord Corlys Velar yon OttoHightower Rhaenys Velaryon Mysaria Matt Smith Emma D'Arcy Olivia Cooke Paddy Pay SteveToussaint Rhys fans Steve Eve Best Sonoya Mizuno HOU JSE OF DR AGON CAST CULTURE CRAVE”

House of the Dragon to serial, który obecnie jest na etapie preprodukcji. Według słów szefa HBO Casey Bloysa zdjęcia na planie mają się rozpocząć już w kwietniu. Wciąż trwają castingi oraz końcowe prace nad scenariuszem do 10 odcinkowego pierwszego sezonu. Głównymi showrunnerami są: Miguel Sapochnik oraz Ryan J. Condal. Wiemy również, że przy serialu pomaga autor Pieśni Lodu i Ognia  George R.R. Martin. Fanów może ucieszyć też to, że przy House of the Dragon będzie pracował Ramin Djawadi. Swoimi fenomenalnymi soundtrackami w Grze o tron kompozytor skradł serca milionów fanów i nikt nie wyobrażał sobie prequelu kultowego serialu bez Djawadiego. Planowana premiera serialu to 2022 rok.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments