Liczy się refleks! – Recenzja gry „Jungle Speed Collector”

W najnowszej grze od Wydawnictwa Rebel liczy się nie tylko zręczność, ale też i spostrzegawczość.

W zestawie mamy dwie talie kart, jedna to podstawowa, druga zaś jest wersją kolekcjonerską. W grze brać może udział od dwóch do dziesięciu osób. Na środku stawia się totem. Następnie graczom rozdawane są wszystkie karty, które są zakryte i nie wolno w nie zaglądać. Niektórzy mogą otrzymać jedną więcej, ale to nic nie szkodzi, ponieważ podczas rozgrywki jeszcze dużo się zmieni. Grę rozpoczyna osoba rozdająca. Wykłada ona pierwszą kartę, a za nią następna osoba zgodnie ze wskazówkami zegara. Kiedy dwóch graczy wyłoży taki sam wzór, to rozpoczyna się pojedynek!

Tutaj zaczynają się prawdziwe emocje. W takim przypadku rywale muszą jak najszybciej dotknąć totem. Ten, kto złapie go pierwszy – wygrywa. A co jeśli nie można stwierdzić, kto był szybszy? Wtedy liczy się, kto położył więcej palców na figurce. Ponownie, jeśli tego nie da się określić, wtedy wygrywa ten, kto złapał niżej. Jest to świetne rozwiązanie na spory między graczami. Wygrywa ta osoba, która pozbędzie się swojej talii. W tej grze liczy się refleks!

Należy być bardzo czujnym, ponieważ niektóre wzory różnią się małymi szczegółami. Jeśli wejdziesz w pojedynek, w którym nie powinieneś brać udziału, łapiesz tak zwanego karniaka, to znaczy zgarniasz całą pulę i kładziesz pod spód swojej talii. Nie raz człowiek dał się nabrać. Trzeba być spostrzegawczym!

Świetnym rozwiązaniem było stworzenie kart kolekcjonerskich. W każdym z zestawów są ich dwa rodzaje. Po wyłożeniu jednej z nich wszyscy gracze nagle toczą pojedynek. Po użyciu innej, na trzy, cztery wszyscy muszą wyłożyć karty jednocześnie. Jeśli na stole pojawią się dwa takie same wzory, to między nimi dochodzi do potyczki. W drugiej talii pojedynki wywoływane są przez takie same kolory. Ostatnia z kart specjalnych polega na tym, że każdy z uczestników musi położyć dłoń na totemie, ten kto będzie ostatni – przegrywa. Pod wpływem emocji łatwo jest się pomylić. Należy być czujnym!

Gra jest naprawdę świetna i można się przy niej doskonale bawić. To idealna pozycja na spotkania z przyjaciółmi lub rodziną. Podczas rozgrywki na pewno czekać was będzie sporo śmiechu, nie tylko z błędów przeciwników, ale także i swoich. 

Dziękuję wydawnictwu Rebel za otrzymanie egzemplarza gry do recenzji.

0
Would love your thoughts, please comment.x