Nadchodzi kolejny Copernicon, tym razem w randze Polconu!

By to uczcić i zachęcić do udziału w nim, organizatorzy wydali oświadczenie:

Festiwal Gier i Fantastyki Copernicon” to jeden z największych polskich konwentów. Organizowany jest w Toruniu w idei od fanów dla fanów”. Co roku przyciąga miłośników literatury fantasy, science-fiction, komiksu oraz gier planszowych, karcianych i komputerowych. Wydarzenie to jest coroczną ucztą dla wszystkich fanów, którzy chcą spotkać się z autorami, aktorami, rysownikami i innymi twórcami, aby wspólnie świętować nieskończoność świata fantastycznego.

W dniach 20-22 września uczestnicy po raz kolejny mają okazję wziąć udział w fantastycznej wyprawie, tym razem w motywie celtyckich wierzeń i przygody przeżytej w gronie przyjaciół. Tegoroczny „Copernicon” odbędzie się w randze „Polconu”. Oznacza to, że przejmie punkty programu towarzyszące temu istniejącego od 1985 roku wydarzeniu, które początkowo działało jako samodzielna impreza, a obecnie użycza swoją markę lokalnym konwentom. Oprócz paneli dyskusyjnych czy prelekcji prowadzonych przez gości specjalnych oraz innych konwentowiczów w ramach różnorodnych bloków programowych na uczestników czekać będzie strefa gier planszowych i elektronicznych, a także Strefa Wystawców obfitująca w różnorodne stoiska. Podczas Festiwalu zostanie również wręczona Nagroda Literacka Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla dla najlepszej powieści i najlepszego opowiadania wydanego w roku poprzednim. Laureaci wyłaniani są poprzez głosowanie uczestników wydarzenia. Wyniki zostaną ogłoszone na uroczystej gali wręczenia Nagrody.

Zapraszamy do wyruszenia w tę epicką przygodę w duchu przyjaźni razem z nami!

Informacje o organizatorze:

Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki Thorn” powstało w roku 2012 z inicjatywy grupy przyjaciół będących entuzjastami gier planszowych, fabularnych i wszystkiego innego, co związane z fantastyką. Głównym celem formalnego założenia Stowarzyszenia była chęć dzielenia się swoją pasją z innymi poprzez organizację konwentu fantastycznego w Toruniu, zachowując po poprzednikach nazwę Copernicon. Charakterystyczna dla Polski formuła amatorskich festiwali organizowanych przez fanów dla fanów zawsze była dla nas motorem napędowym. Dzięki coraz większej współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Urzędem Miasta i Dworem Artusa, rozwijamy też naszą działalność całoroczną, organizując Dzień Gier Planszowych Grawitacja oraz prowadząc Fantastyczny Dom Kultury. „Thorn” jest członkiem Związku Stowarzyszeń Fandom Polski (ZSFP), który stanowi organ administrujący marką Polconu i Nagrodą im. Janusza A. Zajdla.

My z kolei możemy się pochwalić, że drugi rok z rzędu obejmujemy Copernicon patronatem medialnym! Będziemy na bieżąco informować was o postępach w organizacji, najciekawszych prelekcjach, zaproszonych gościach oraz atrakcjach okołokonwentowych.

Zachęcamy też do odwiedzenia strony samego wydarzenia, gdzie między innymi można zakupić już akredytację. 

Z kim widzimy się w Toruniu? 

Patrzyłam na ludzi zupełnie na wylot. Widziałam żebra, jelita, nawet całe gałki oczne. Tylko serce trafiało się jakoś rzadko...
0
Would love your thoughts, please comment.x