Najbardziej oczekiwane seriale wychodzące w 2024 roku

Wszystkie platformy streamingowe mają już plany; zarówno na kontynuacje, jak i na nowe seriale. Według danych najbardziej wyczekujemy produkcji na podstawie gier, czy z Oscarową obsadą.

Z nowości zobaczymy między innymi:

W serwisie Netflix:

Rojst: Millenium, premiera na początku roku

Nadchodzi czas zmian. Ludzie w napięciu oczekują nadejścia nowego millenium. Tymczasem w lesie na Grontach odkopano szkielet kobiety z naszyjnikiem, a podczas urodzinowego bankietu, w hotelu “Centrum” dochodzi do zabójstwa. Co i kto stoi za tymi wszystkimi zdarzeniami?

Forst, premiera 11 stycznia

Kiedy za nieszablonowe podejście do śledztwa detektyw wylatuje z pracy, łączy siły z dziennikarką, aby — obchodząc prawo — wyjaśnić sprawę serii brutalnych morderstw. Serial na podstawie powieści Remigiusza Mroza.

Griselda, premiera: 25 stycznia

Griselda Blanco ucieka z Medellín do Miami z trzema synkami i kilogramem kokainy. To skromne początki przyszłej okrutnej królowej prosperującego narkotykowego imperium.

Avatar: The Last Airbender, premiera: 22 lutego

Akcja serialu rozgrywa się w baśniowej krainie. Naród Ognia próbuje przejąć panowanie nad światem. Opór stawiają mu pozostałe ziemskie nacje: Plemiona Wody, Królestwo Ziemi oraz Nomadowie Powietrza. W każdej z nich żyją magowie – ludzie, posiadający władzę nad jednym z czterech żywiołów. Jednak świat może uratować tylko Awatar – jedyny mag, który panuje nad wszystkimi żywiołami. Jest nim dwunastoletni Aang, który musi pokonać liczne przeszkody i wykazać się ogromną odpowiedzialnością.

Problem trzech ciał, 21 marca

Brzemienna w skutkach decyzja podjęta przez młodą kobietę w latach 60. w Chinach rozchodzi się echem w czasie i przestrzeni, dotykając grupy wybitnych naukowców we współczesnych czasach. Gdy prawa natury chwieją się w posadach, pięcioro dawnych współpracowników stawia czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości.

Martwi detektywi, kwiecień 2024

W tym nowym serialu z uniwersum Sandmana dwóch nastolatków odnajduje się w krainie śmierci i nie cofnie się przed niczym, by być razem – choćby to miało oznaczać ucieczkę przez złymi czarownicami, a nawet Piekłem i Śmiercią we własnej osobie. Z pomocą jasnowidzącej Crystal (Kassius Nelson) pracują nad rozwiązaniem najbardziej tajemniczych i  nadprzyrodzonych zagadek królestwa umarłych.

W serwisie HBO Max:

Detektyw: Kraina nocy, premiera: 15 stycznia

Ośmiu mężczyzn pracujących w Arktycznej Stacji Badawczej Tsalal znika bez śladu. By rozwiązać sprawę, detektyw Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis), będą musiały skonfrontować się nie tylko z mrokiem wewnątrz siebie, ale także zagłębić się w prawdy pogrzebane głęboko pod wiecznym lodem Arktyki.

Reżim, premiera 4 marca

Serial pokazuje historię pewnego współczesnego europejskiego reżimu powoli chylącego się ku upadkowi. W roli dyktatorki zobaczymy Kate Winslet.

Pingwin, premiera w 2024 roku

Serial opowie o tym, w jaki sposób Pingwin wspiął się na sam szczyt kryminalnego podziemia w Gotham City.

Sympatyk, premiera w 2024 roku

Jest to thriller szpiegowski i jednocześnie międzykulturowa satyra, opowiadająca o zmaganiach francusko-wietnamskiego komunistycznego szpiega (w tej roli Hoa Xuande, „Cowboy Bebop”) podczas ostatnich dni wojny w Wietnamie i na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych.

Dune: Prophecy, premiera w 2024 roku

W serwisie Amazon Prime Video:

Mr. & Mrs. Smith, premiera: 2 lutego

W tej wersji Pana i Pani Smith, dwoje nieznajomych żyjących samotnie zostaje zwerbowanych przez tajemniczą agencję szpiegowską. Agencja wabi ich do świata przygód, bogactwa i podróży po świecie. Jest jednak pewien haczyk: zaaranżowane małżeństwo z nową tożsamością.

Fallout, premiera: 12 kwietnia

Opowiada o doli i niedoli w świecie, w którym niemal nic już nie zostało. Od apokalipsy minęło 200 lat, a dobrotliwi mieszkańcy luksusowych schronów nazywanych kryptami są zmuszeni do powrotu do niezwykle złożonego, radośnie dziwacznego i skrajnie brutalnego świata, który czeka na powierzchni.

Blade Runner 2099, premiera w 2024 roku

W serwisie Apple TV+:

Władcy przestworzy, premiera: 26 stycznia

Serial Stevena Spielberga, Toma Hanksa i Gary’ego Goetzmana, producentów Kompanii braci i Pacyfiku. Podczas II wojny światowej lotnicy załogi bombowców 8. Armii Powietrznej ryzykują życiem w akcie braterstwa zrodzonym z odwagi, strat i zwycięstw.

Disclaimer, premiera w 2024 roku

Słynna dziennikarka telewizyjna odkrywa, że jest główną postacią w powieści ujawniającej sekret, który starała się ukryć.

Na platformy trafią też kontynuacje seriali takich jak:

  • Bridgertonowie (premiera pierwszej części trzeciego sezonu: 16 maja, drugiej części: 13 czerwca),
  • Nocny recepcjonista (w drugim sezonie serialu na podstawie powieści Johna le Carrégo powróci Tom Hiddleston),
  • Stranger Things (z finałowym piątym sezonem),
  • Squid Game,
  • Wednesday (serial z Jenną Ortegą pobił rekord popularności Stranger Things),
  • Ty/You
  • Finałowy sezon The Umbrella Academy
  • Cobra Kai.

Osobiście czekam na produkcję Martwi Detektywi. A wy macie swoje typy? Podzielcie się!

0
Would love your thoughts, please comment.x