Najciekawsze tureckie produkcje z 2023 roku Netflixa, które musisz obejrzeć!

W ostatnich latach zainteresowanie tureckimi serialami i filmami znacząco wzrosło! Widać to między innymi po inwestycjach Netflixa w Turcji.

Kraj osmański w przeciągu kilku lat nakręcił wiele hitów, które oglądalnością dorównały produkcjom anglojęzycznym! Przygotowałem dla Was kilka propozycji, które wypuścił Netflix w 2023 roku.

WARTO PRZECZYTAĆ: 

Przed kim uciekamy, Mamo? 

Matka i córka, które łączy nierozerwalna więź, wciąż przed czymś uciekają. W miarę jak coraz częściej muszą korzystać z podrzędnych moteli, staje się jasne, że ich życie to nie bajka. A kiedy okazuje się, że ich szlak znaczą liczne zwłoki, nie wiadomo już, czy matka jest ofiarą, czy sprawcą. Czy zdołają wyrwać się z matni?

Shahmaran

Şahsu jedzie z wykładem do Adany i postanawia spotkać się z dziadkiem, który wiele lat temu zerwał kontakty z jej matką. Podczas tej podróży trafia do niezwykłej i tajemniczej społeczności Mar wyznającej kult bóstwa Shahmarana. W przybyciu Şahsu społeczność widzi wypełnienie się historycznego proroctwa z legendy o Shahmaranie — symbolu miłości i mądrości. Gdy los Şahsu splata się z losem Maranów, zachodzą nieodwracalne zmiany.

Krawiec 

Gdy Peyami wraca do domu z długiej podróży, jego uczucia wobec Esvet przybierają na sile. Musi więc w końcu zakończyć tę grę i powiedzieć Dimitriemu prawdę. Niefortunne zdarzenia zupełnie rujnują jednak plany zakochanych.

Creature / Stwór 

Stwór, epicka historia, której akcja rozgrywa się w ostatniej epoce Imperium Osmańskiego. Ziya — żądny przygód, zbuntowany, błyskotliwy i inteligentny młody student medycyny — nade wszystko pragnie zostać doskonałym lekarzem i znaleźć lekarstwo na choroby zakaźne. Los Ziyi krzyżuje się z losem Ihsana, lekarza balansującego na cienkiej granicy między geniuszem a szaleństwem. Ihsan jest jedyną osobą, która naprawdę rozumie ambicje Ziyi. Jednak te dwie zagubione dusze zapłacą wysoką cenę za zakazany eksperyment, który odważyły się przeprowadzić. Starożytny szyfr, który medycy postanowili odszyfrować, może sprawić, że rozpęta się piekło.

10 Days of a Good Man / 10 dni z życia dobrego człowieka

Niewinność, poświęcenie, solidność, szlachetność, wartości moralne… czy warto być dobrym człowiekiem? Jeśli przez całe życie udało Ci się nikogo nie skrzywdzić, to czy możesz nazywać się dobrą osobą? Czy jeśli masz chęć ubrudzić sobie ręce dla sprawiedliwości, to jesteś kimś złym?

Last Call for Istanbul / Ostatnie wezwanie do Stambułu

Ostatnie wezwanie do Stambułu to opowieść o Nowym Jorku, miłości i drugich szansach… Serin i Mehmet przypadkowo spotykają się na lotnisku, skąd mają odlecieć do Stambułu. Tymczasem przed nimi niezapomniana nowojorska noc pełna podniecenia, pożądania i pokus. Spędzają razem najlepsze chwile swojego życia. Jest tylko jeden problem — oboje mają małżonków.

Boğa Boğa / W uścisku

Para ze Stambułu ucieka przed skandalem i zaczyna nowe życie w miasteczku nad Morzem Egejskim. Szybko odkrywa jednak, że miejscowi chcą się ich pozbyć.

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x