Najważniejsze premiery filmowe z 2023 roku, które musisz obejrzeć!

Rok 2023 przyniósł wiele ciekawych premier filmowych. W tym te, które według nas są pozycją obowiązkową dla kinomaniaków!

Od widowiskowych blockbusterów, po kameralne dramaty. Każdy fan kina mógł znaleźć coś dla siebie. Oto lista najważniejszych filmów, które zdecydowanie warto obejrzeć!

Barbie 

To zaskakująco dojrzała i zabawna komedia, która przełamuje stereotypy związane z popularną lalką. Film opowiada historię o młodej kobiecie, która ucieka z idealnej krainy Barbielandu, aby odkryć świat na własną rękę. Produkcja porusza tematy identyfikacji płciowej, presji społecznej i poszukiwania własnej drogi w życiu.

Wonka

Wonka to film, który zachwyci widzów w każdym wieku. Magiczna i wzruszająca opowieść o spełnianiu marzeń i poszukiwaniu własnej drogi w życiu zapada w pamięć na długo. Produkcja opowiada historię o młodym Willym Wonce, który wychowuje się w sierocińcu. Jest on niezwykle utalentowanym cukiernikiem, który marzy o założeniu własnej fabryki. Pewnego dnia Wonka wygrywa konkurs, który daje mu możliwość spełnienia tego marzenia.

Oppenheimer 

Arcydzieło Christophera Nolana to epicka biografia Roberta Oppenheimera — stwórcy Projektu Manhattan. Jest to nie tylko opowieść o historii stworzenia bomby atomowej, ale także moralnych konsekwencjach tego wydarzenia. Zdjęcia i muzyka są mocną stroną tego dzieła.

Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka

Film Asteriks i Obeliks: Imperium Smoka zabiera widzów w podróż do Chin z kultowymi postaciami, które od lat goszczą na małym i dużym ekranie. Dla osób, które szukają kolejnego powodu, aby sięgnąć po tę produkcję, warto wspomnieć o roli Roberta Makłowicza, który w polskiej wersji wciela się w narratora.

Chłopi

Jedną z najważniejszych premier filmowych z 2023 roku w Polsce są Chłopi! Produkcja w reżyserii DK Welchmana i Hugh Welchmana nie tylko spotkała się z uznaniem krytyków, ale i została nominowana do Oscara. Film otrzymał także nagrodę publiczności oraz specjalną jury podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Chłopi to pełnometrażowa adaptacja powieści Władysława Reymonta o tym samym tytule.

 

Jestem miłośnikiem fantastyki oraz świata Pokemonów i uniwersum Marvela. W wolnych chwilach lubię oglądać mało znane produkcje, o których nikt nie słyszał.
0
Would love your thoughts, please comment.x