Nowe dramy do obejrzenia w styczniu!

Obecny rok zapowiada się niezwykle obiecująco pod względem nadchodzących premier koreańskich seriali. Na fanów tego rodzaju produkcji czekają między innymi kontynuacje: Squid Game, Sweet Home, All of Us Are Dead i Potwór z Gyeongseongu. W opracowaniu jest także wiele nowych ekranizacji.

W poniższym zestawieniu skupię się na dramach, które swoją premierę będą miały już w tym miesiącu. Zapraszam!

Love Song for Illusion (환상연가)

Premiera: 02.01.2024.

Gatunek: Historia/Fantastyka

Obsada: Park Ji-hoon, Hong Ye-ji, Hwang Hee and Ji Woo.

Liczba odcinków: 16.

Gdzie obejrzeć: Rakuten Viki

Love Song for Illusion jest dramą historyczno-fantastyczną wzorowaną na komiksie o tym samym tytule. Przedstawia losy Yeon Wol, młodej kobiety pragnącej zemsty po tym, jak jako dziecko była świadkiem masakry swojej rodziny przez rząd królewski. Po latach dziewczyna infiltruje pałac w celu zamordowania króla, lecz wpada w pułapkę i z dnia na dzień traci pamięć. Zrządzenie losu sprawia, że Yeon Wol trafia na dwór królewski, gdzie ma zostać konkubiną księcia koronnego, Sajo Hyun’a.

Sajo Hyun jest księciem koronnym, który skrywa wielką tajemnicę; młody mężczyzna posiada przeklęte altert ego, Ak Hee i doświadcza ekstremalnego bólu za każdym razem, gdy ktoś próbuje go dotknąć.

Los postawił ich sobie na drodze, ale czy tajemnice, które skrywają pozwolą przetrwać ich związkowi?

Knight Flower (밤에 피는 꽃)

Premiera: 12.01.2024

Gatunek: Historia

Obsada: Lee Hanee, Lee Jong-won, Kim Sang-joong, Lee Ki-woo.

Liczba odcinków: 12

Gdzie obejrzeć: MBC

Knight Flower to kolejna produkcja na podstawie komiksu z platformy Webtoon. Jo Yeo-hwa jest wdową, która dni spędza w domu jako posłuszna synowa rodziny zmarłego męża. Nocami wymyka się, aby pomagać tym, którzy tego potrzebują. Podczas jednej z takich wypraw spotyka Park Soo-ho, inteligentnego i przystojnego oficera wojskowego. Od tamtej pory drogi tej dwójki coraz częściej się przecinają, przez co Yeo-hwa zaczyna fantazjować o ich wspólnej przyszłości.

Marry My Husband ( 남편과 결혼해줘)

Premiera: 01.01.2024

Gatunek: Fantastyka/Romans

Obsada: Park Min-Young, Na In-Woo, Lee Yi-Kyung, Song Ha-Yoon, Lee Gi-Kwang

Liczba odcinków: 16

Gdzie obejrzeć: Prime Video

Kang Ji-Won nie ma perfekcyjnego życia. Na co dzień znosi humory swojego samolubnego męża i jego wymagającej matki. Dodatkowo jest jedyną żywicielką rodziny, a jej bezrobotny partner ma długi i nie pomaga przy obowiązkach domowych. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma nieuleczalnego raka i najprawdopodobniej niedługo umrze. Wkrótce zostaje świadkiem zdrady Park Min-hwana i wdaje się z nim w bójkę, podczas której ginie. Niespodziewanie Ji-Won otwiera oczy i orientuje się, że znajduje się dziesięć lat w przeszłości. Postanawia wykorzystać drugą szansę od losu i spróbować odmienić swoje życie.

The Bequeathed (선산)

Premiera: 19.01.2024

Gatunek: Thriller

Obsada: Kim Hyun-Joo, Park Hee-Soon, Park Byung-Eun, Ryoo Kyung-Soo

Liczba odcinków: Nieznana

Gdzie obejrzeć: Netflix

Yoon Seo-Ha otrzymuje telefon z informacją o śmierci swojego wuja, co wprawia ją w zaskoczenie, ponieważ nie wiedziała o istnieniu krewnego. Kobieta dowiaduje się, że odziedziczyła po nim rodzinne cmentarzysko. Od tego momentu jej dotychczas poukładane życie gwałtownie się zmienia – Seo-Ha znajduję się w samym centrum morderstw i tajemnic, które są powiązane z przekazanym jej dorobkiem.

 

Flex x Cop (재벌X형사)

Premiera: 26.01.2024

Gatunek: Akcja/Tajemnica

Obsada: Ahn Bo-Hyun, Park Ji-Hyun, Kang Sang-Joon, Kim Shin-Bi Jung Ga-Hee, Jang Hyun-Sung

Liczba odcinków: 16

Gdzie obejrzeć: Disney +

Jin Yi-Soo jest członkiem rodziny chaebol w trzecim pokoleniu. Mężczyzna ma specyficzne podejście do życia — jest bardzo dziecinny i uwielbia znajdywać sobie rozrywkę. Chłopak zostaje detektywem i dołącza do zespołu powołanego do spraw brutalnych przestępstw. Do eliminacji przestępców wykorzystuje swój status społeczny, majątek i osobiste powiązania.

Szefowa zespołu, Lee Gang-Hyun, jest ambitną, oddaną pracy funkcjonariuszką z wysoko rozwiniętymi umiejętnościami społecznymi. Nowego pracownika, który trafił pod jej skrzydła, postrzega jako cierń w swoim boku, mimo wszystko stara się zaakceptować jego obecność.

Jin Yi-Soo i Lee Gang-Hyun muszą odnaleźć wspólny język, aby wspólnie skutecznie przeciwdziałać przestępczości.

Książkara z zamiłowaniem do Thrillerów i Korei Południowej
0
Would love your thoughts, please comment.x