Nowy sposób przemiany Hulka jest odrażający!

Będąc uwięzionym na stacji kosmicznej Alpha Flight, Hulk przeszedł najbardziej obrzydliwą transformację.

Uwaga! Strzeż się spoilerów do komiksu Immortal Hulk #40! Lepiej też nie jedzcie w trakcie czytania.

Seria Immortal Hulk okazała się bardziej makabryczna niż większość opowieści o Hulku, w wyniku czego postać przeszła kilka paskudnych przemian. Jednak transformacja Hulka w zeszycie numer 40, przebija wszystkie poprzednie!

Ogólnie rzecz biorąc, transformacja Hulka z powrotem w Bruce’a Bannera nie jest przerażająca, ponieważ po prostu się zmniejsza, a kolor jego skóry staje się mniej zielony w wyniku zmniejszenia efektów promieniowania gamma. Przez lata różni pisarze i artyści połączyli swoje wysiłki, aby stworzyć bardziej pokręcone wersje ogólnej transformacji Hulka — na przykład Warren Ellis, Cliff NielsonTerese Nielson i absolutnie obrzydliwa transformacja Zielonego Olbrzyma w Ruins #1. A seria Immortal Hulk zawiera liczne relacje z bolesnych momentów, w tym jeden, który ma miejsce w komiksie autorstwa Al Ewing, Joe Bennet, Alex Ross, Skottie Young, Jeffrey Veregge i Taurin Clarke, gdy Hulk zmienia się w szalone alter ego Bruce’a — Joe Fixita.

Wkrótce po tym, jak Hulk budzi się w przechowalni stacji kosmicznej Alpha Flight i człowiek o imieniu Peter Gyrich (dowódca tejże stacji) przedstawia mu się, Joe Fixit rozmawia z nim przez pejzaż umysłu Bruce’a Bannera, który jest miejscem, gdzie zarówno alter ego Bruce’a, jak i Hulk współistnieją. Po tym, jak omawiają miejsce pobytu Bannera i fakt, że został zabrany przez Sama Sternsa, (znanego również jako The Leader), do piekła, słyszą, jak Peter mówi Hulkowi, że niemożliwe jest wyrwanie się z jego celi, ani zmiana z powrotem w Bannera. Jednak przemiana Hulka w Joe w niczym nie przypomina zmiany w Bruce’a. Aby uwolnić się z więzów Petera, Hulk zaczyna przekształcać się w Joe w najbardziej niepokojący sposób — wkrótce brzuch bohatera zaczyna jarzyć się toksycznymi odpadami na zielono i rośnie tak, jakby w jego jelitach wybucha bomba. Oczywiście Peter i jego poplecznik nie są świadomi rosnącego Hulka, zaniemówili na widok jego wielkiego brzucha, z którego nagle wyskakuje Joe. Gdy tylko wyrywa się on z ciała Hulka, natychmiast nokautuje Petera i jego zbirów i szuka sposobu na ucieczkę ze stacji kosmicznej Alpha Flight.

Z każdym nowym zeszytem z serii Immortal Hulk, transformacje protagonisty stawały się coraz bardziej kłopotliwe i nieprzyjemne — co pozostawia pytanie — o ile bardziej obrzydliwe mogą się jeszcze stać? A wiedząc, że Joe jest gotów zrobić wszystkie złowrogie rzeczy, o których Bruce nigdy by nie pomyślał, można mieć tylko nadzieję, że uda mu się odzyskać Bannera ze szponów Leadera.

0
Would love your thoughts, please comment.x