Teatr Kwadrat zakłada własną platformę VOD!

W czasie pandemii instytucje kulturowe próbują znaleźć nowy sposób dotarcia do odbiorców. Teatr Kwadrat zdecydował się stworzyć własną platformę VOD. W serwisie Teatr Kwadrat Online już od 20 listopada 2020 roku będziecie mogli oglądać emocjonujące spektakle.

W wyniku pandemii koronawirusa jedną z najbardziej poszkodowanych grup zawodowych są artyści. Instytucje kultury zostały zamknięte, potem otwarte, a teraz znów je zamknięto. Kina i teatry próbują szukać nowych rozwiązań, aby dotrzeć do publiczności i móc się utrzymać w tych trudnych czasach. Ratunkiem okazuje się internet. Jest teraz głównym miejscem, w którym możemy obcować ze sztuką.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania filmów i seriali online, to jednak sztuki teatralne okazują się nie lada wyzwaniem.

Teatr Kwadrat Online to czwarta – choć tym razem wirtualna – scena, którą otwieramy dla widzów na całym świecie. Korzystając z oferty naszych spektakli na życzenie, będą mogli zaprosić Teatr Kwadrat do swoich domów i oglądać przedstawienia w dowolnym miejscu i czasie – mówi Andrzej Nejman, dyrektor teatru. Wszystko, co trzeba zrobić, aby móc cieszyć się spektaklami teatru wystarczy wejść na stronę platformy i wykupić dostęp w cenie dwudziestu dziewięciu złotych do interesującego nas przedstawienia. Będzie można je zobaczyć w czasie dwudziestu czterech godzin od czasu zakupu biletu.

Na pierwszy ogień idzie Berek, czyli upiór w operze według tekstu Marcina Szczygielskiego.

Oficjalny opis fabuły przedstawienia prezentuje się następująco:

Typowy polski blok. Typowe malutkie mieszkania. W jednym Anna – typowy „moherowy beret”. W drugim Paweł – typowy gej. Oboje są samotni i nieszczęśliwi, oboje się nienawidzą. Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie życie, prześcigając się w wymyślaniu coraz większych złośliwości.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
0
Would love your thoughts, please comment.x