Oscary 2021 mogą zostać opóźnione przez koronawirusa

Portal Variety informuje, że Akademia Filmowa bierze pod uwagę opóźnienie 93. gali przyznawania najważniejszych nagród w świecie kina.

Oscary 2021 są zaplanowane na 28.02.2021 roku i według niezależnych źródeł termin może ulec zmianie.

Na chwilę obecną, jak donoszą informatorzy portalu, to nie jest nic pewnego, a organizatorzy tylko zastanawiają się nad taką możliwością.

Spowodowane jest to tym, że wciąż praca na planach jest zatrzymana. Chociaż w niektórych krajach jest dozwolona, producenci nie wracają do pracy. W USA, w którym kręci się najwięcej produkcji, nie ma możliwości nagrywania, a blokada tam może skończyć się we wrześniu 2020 roku. Wskutek tego wiele filmów zostanie opóźnionych, co uniemożliwia produkcjom walkę o Oscary.

W kwietniu 2020 roku Akademia Filmowa wprowadziła zmiany w regulaminie przez pandemię koronawirusa. Aby film mógł walczyć o nominację, musiał mieć siedem dni emisji w kinach. Nowe zasady pozwalają na kwalifikację filmów z VOD, jeśli studio oryginalnie miało w planach premierę w kinach.

Na razie nie wiadomo, kiedy kina w USA zostaną otwarte i czy premiery większości filmów nie zostaną przesunięte na 2021 rok.Do końca maja może dużo wyjaśnić się lub zmienić w tym aspekcie.

Miłośniczka filmów i książek romantycznych. W wolnych chwilach zajmuję się muzyką i sztuką szeroko pojętą. Od pewnego czasu w Internecie można mnie spotkać pod pseudonimem Nudati.
0
Would love your thoughts, please comment.x