Pierwsze zdjęcia z planu postaci Francesci Findabair!

Wiedźmin jest obecnie kręcony w północnej Anglii (opactwo Fountains). Nie dziwne więc, że dostajemy co rusz to nowe zdjęcia. Tym razem pierwsze spojrzenie na postać Stokrotki z Dolin.

Już po pierwszym dniu pracy na planie w Fountains Abbey mamy możliwość bliższego spojrzenia na postać Francesci Findabair, w którą wciela się Mecia Simson. Na zdjęciu widzimy, że obok Francesci idzie czarodziejka Fringilla Vigo (Mimi Ndiweni). Księżna Dol Blathanna zrywa charakterystyczną białą różę. Co najciekawsze w książkach białe róże znajdowały się w ruinach elfiego pałacu Shaerrawedd. To już znacząco potwierdza plotki, jakoby to właśnie Fountains Abbey zamieniło się w stary elfi pałac.

 

Jednakże największe kontrowersje wśród fanów wzbudziła kwestia ciąży Francesci. Jest to bardzo duża zmiana względem prozy Sapkowskiego. W świecie polskiego pisarza elfy bardzo rzadko zachodzą w ciążę, ponieważ ich płodność jest wyraźnie mniejsza niż u ludzi. Ponadto w książkach mieliśmy dosadny fragment, po którym bez żadnych wątpliwości, możemy stwierdzić, iż sławetna Stokrotka z Dolin nie może zajść w ciążę. Oto fragment z Pani Jeziora:

– Foltesta – uśmiechnęła się znowu Francesca – rzeczywiście mogły zwieść moja cera i figura, ale tobie dziwię się, Filippo. Daleko, bardzo daleko za sobą mam już wiek, który czynił możliwym zajście w ciążę

Premiera 2 sezonu Wiedźmina nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Planowana jest na drugą połowę 2021 roku.

0
Would love your thoughts, please comment.x