Polska premiera filmu „Mulan” przesunięta na 21 sierpnia!

The Walt Disney Company Polska poinformowało, że Mulan trafi do polskich kin 21 sierpnia, a nie – jak wcześniej planowano – 24 lipca. Co jest powodem tej zmiany?

Pierwotnie film miał zadebiutować na ekranach w marcu. Z powodu pandemii koronawirusa premiera została jednak przesunięta na lipiec. W ubiegły weekend centrala Disneya dokonała ponownej zmiany w swoim kalendarzu.

Aby obronić kraj przed najeźdźcami z północy, cesarz Chin wydaje dekret nakazujący rekrutację do armii jednego mężczyzny z każdej rodziny. Hua Mulan, najstarsza córka utytułowanego wojownika, decyduje się w tajemnicy wyruszyć na wojnę zamiast niedomagającego już ojca. Przebrana za mężczyznę Hua na każdym kroku poddawana jest próbom wymagającym od niej zmobilizowania wewnętrznej siły i wykorzystania pełni swoich możliwości. W wyniku tej wielkiej przygody dziewczyna staje się niezłomną wojowniczką oraz zdobywa szacunek wdzięcznego narodu i… dumnego ojca.

Kto oglądał w dzieciństwie bajkę Mulan? Czekacie na filmową wersję?

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x