„Półtora dnia”: Wszystko, co musisz wiedzieć o szwedzkim filmie Netflixa

Fares Fares (Westworld, Czarnobyl, Gwiezdne Wojny) zadebiutuje jako reżyser w nadchodzącym szwedzkim thrillerze Netflixa.

Film będzie jego debiutem reżyserskim. Scenariusz napisał wraz z Peterem Smirnakosem. A samą produkcję skomentował następująco:

Naprawdę nie mogę się doczekać, aż ta historia rozwinie się na ekranie i czuję się uprzywilejowany, że mam na pokładzie jednych z najlepszych członków obsady i zespołu, aby tak się stało.

Claire Willats, dyrektor platformy ds. filmów w krajach nordyckich, pochwaliła nadchodzący film w komunikacie prasowym:

Jesteśmy zaszczyceni, że Netflix będzie domem dla pierwszego filmu wyreżyserowanego przez Faresa Faresa i jesteśmy podekscytowani współpracą z tak utalentowanym zespołem za i przed kamerą. „Półtora dnia” to w istocie intymna opowieść o stracie, kłamstwach, zdradzie, miłości, uprzedzeniach i rodzinie – opakowana w trzymający, w napięciu thriller.

Odpowiedzialny za serial jest szwedzki oddział Warner Bros. International TV Production. Johan Hedman będzie producentem wykonawczym, a Christina Legkova będzie pełnić funkcję producenta wraz z Hanną Lundmark.

Wraz z premierą zwiastuna, Netflix potwierdził, że premiera będzie miała miejsce w piątek, 1 września 2023 roku.

Oto zarys fabuły serialu:

Zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami, serial Netflixa „Półtora dnia” opowie historię Artana, mężczyzny, który bierze swoją byłą żonę Louise jako zakładniczkę, podczas niebezpiecznej podróży przez Szwecję z policją na karku. Policjant Lukas również bierze udział w wyprawie. Artan ma nadzieję, że szalona letnia podróż zaowocuje ponownym spotkaniem z córką.

Głównym bohaterem jest sam reżyser, który wciela się w postać policjanta Lukasa. Fares ma na swoim koncie takie tytuły jak Czarnobyl, Westworld, Koło czasu i wiele innych. Dołączą do niego Alexej Manvelov (Top Dog, Jack Ryan) i Alma Pöysti (Liberty, Tove), jako odpowiednio Artan i Louise.

Pozostali członkowie obsady prezentują się następująco:

Stina Ekblad (Droga węża) jako Wanja
Annika Hallin (Dziewczyna, która igrała z ogniem) jako dr Gardelius
Richard Forsgren (Zanim umrzemy) jako Jack Lilja
Annica Liljeblad (Czarna piękność) jako Anna
Jonathan Sand (Usługi ratunkowe w mediach społecznościowych) jako policjant
Johni Tadi (Szybka kasa) jako dr Yakoub
Bengt C.W. Carlsson (Dziewczyna z tatuażem)
Lisa Forslund (Bimbo Bambino) jako Rebecka
Amicia Heijbel jako Cassandra
Amanda Jalmberger (Rozstanie) jako Sjuksköterska
Linda Hellström (Las zaginionych) jako Vera
Lukas Orwin jako (Chińczyk) Mikael

Według reżysera i gwiazdy Faresa Faresa, który z radością podzielił się tą wiadomością za pośrednictwem swojego Instagrama, zdjęcia do filmu rozpoczęły się 24 maja 2022 roku. Według Production Weekly filmowanie odbyło się w Szwecji.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun Półtora dnia:

Cześć, tu Ola. Zgodnie ze swoim pseudonimem zaczytuję się głównie w fantastyce, ale nie pogardzę też dobrym kryminałem. Wciąż odkrywam nowe, ciekawe dla mnie gatunki książek. Gram też w gry( zazwyczaj przygodowe typu Tomb Raider czy ASC) Jestem szczęśliwa, że mogę Cię poznać!
0
Would love your thoughts, please comment.x