Powstaje serial aktorski o Atomówkach dla The CW!

Stacja znana z Arrowverse chyba pozazdrościła Netflixowi i też wyda serial o dziewczynkach, którego zapowiedź spotkała się z kontrowersjami.

W zaktualizowanej wersji serialu znanego z Cartoon Network tytułowe superbohaterki są teraz rozczarowanymi dwudziestoparolatkami, które czują się urażone, że straciły dzieciństwo w walce z przestępczością. Czy zgodzą się zjednoczyć, teraz gdy świat potrzebuje ich bardziej niż kiedykolwiek?

Projekt pochodzi od scenarzystek i producentów wykonawczych Heather Regnier i Diablo Cody. Greg Berlanti, Sarah Schechter i David Madden będą producentami wykonawczymi dla Berlanti Productions. Producentem zaś będzie Warner Bros. Television.

Oryginalne Atomówki zostały stworzone przez Craiga McCrackena. W tej serii profesor Utonium przypadkowo stworzył super zespół Blossom, Bubbles i Buttercup (u nas Bójka, Bajka i Brawurka) w wieku szkoły podstawowej, łącząc cukier, słodkości i różne śliczności z tajemniczym Czynnikiem X. Program trwał sześć sezonów i 78 odcinków w latach 1998-2005. Film o dziewczynkach został wydany w 2002 roku, a zrebootowany serial animowany zaczął być emitowany w Cartoon Network w 2016 roku.

Serial może otworzyć wiele możliwości dla The CW. Sieć i Berlanti stworzyli duży zakres programów superhero za pośrednictwem DC Universe, jednocześnie kładąc nacisk na reprezentację osób kolorowych i kobiet na ekranie. CW odniosło również wielki sukces w tworzeniu rebootów seriali o tematyce dla dorosłych, na przykład w przypadku serii Archie Comics i Riverdale, innej produkcji od Berlanti.

Internet po tej wieści praktycznie pękł na pół. Choć wszyscy wypowiadają się dobrze na temat kreskówki, niektórzy boją się o to, co The CW zrobi z jednym z ich ulubionych animacji dzieciństwa. Niektórych rzeczy po prostu nie powinno się ruszać, takie jest też  moje zdanie. A Wasze?

0
Would love your thoughts, please comment.x