Powstanie film o Beacie Kozidrak!

Trwają prace nad filmem fabularnym, którego bohaterką będzie Beata Kozidrak — legendarna piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka zespołu Bajm. Za realizację filmu odpowiada studio Aurum Film, w którym wcześniej powstało nominowane do Oscara Boże Ciało.

Reżyserem i współscenarzystą projektu jest Piotr Domalewski. Stanowiska producentów należą do Leszka Bodzaka i Anety Hickinbotham.

Pomysł na film od jakiegoś czasu dojrzewał w mojej głowie. Gdy Leszek Bodzak i Piotr Domalewski przedstawili mi swoją propozycję, bardzo się ucieszyłam – mówi Beata Kozidrak – Myślę, że moje barwne życie w ciekawy sposób można pokazać na ekranie. Będę wspierać twórców filmu, żeby powstał interesujący, piękny i mądry obraz, w którym będzie dużo muzyki.

Beata Kozidrak to ikona polskiej popkultury. Od dawna chciałem zrobić film oparty na jej historii. – deklaruje reżyser – Kim tak naprawdę jest Beata? Jak przez 40 lat nieustannego bycia na topie udało jej się pozostać sobą? Kim jest ikona popkultury, która od lat elektryzuje fanów? Kim jest artystka, której cała kariera to nieustanne bycie na topie? Tego chciałbym się dowiedzieć. Myślę, że wielu z nas tego chce.

Leszek Bodzak zapowiada, że film o Kozidrak będzie szczery i pełen energii. Chce zrobić kino pod pewnymi względami epickie, w tradycji słynnych hollywoodzkich filmów muzycznych, ale jednocześnie intymne i wnikliwe. Brzmi ciekawie! Informacja o realizacji została ogłoszona 2 października w Lublinie podczas uroczystości wręczenia Medalu Prezydenta Miasta Lublin dla Leszka Bodzaka.

Cieszę się, że taki film powstanie, ponieważ oznacza to dla mnie możliwość powrotu do Lublina, skąd oczywiście pochodzi Beata Kozidrak, a z którym to miastem związana jest również cała moja młodość i początki drogi zawodowej – mówił producent.

Absolwentka technikum informatycznego. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy i seriale oraz spędzam czas z przyjaciółmi. Uwielbiam dobrą herbatkę oraz zwierzęta. Kocham wszystko co związane z fantastyką, ale nie pogardzę też inną tematyką książek.
0
Would love your thoughts, please comment.x